وزیر علوم رژیم صهیونیستی: هیات امارات احتمالا در سفرش فرودگاه تل آویو را ترک نمیکند
سرویس بین الملل - وزیر علوم رژیم صهیونیستی اعلام کرد که هیات رسمی که قرار است به زودی از امارات به اراضی اشغالی سفر کند، احتمالا از فرودگاه بن گوریون واقع در نزدیکی شهر تل‌آویو خارج نخواهد شد.

به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، یزهار شای، وزیر علوم رژیم صهیونیستی در گفتگویی رادیویی اظهار کرد: سفر هیات اماراتی که قرار است سه شنبه وارد تل آویو شود، احتمالا تنها به نشست هایی در داخل فرودگاه بن گوریون محدود خواهد شد و برنامه شلوغی که برای این سفر، به عنوان اولین سفر هیاتی از امارات از زمان امضای توافق عادی سازی در نظر گرفته شده بود، لغو می شود.

شای گفت: احتمالا نشست ها در داخل فرودگاه و یا در نزدیکی آن برگزار می شوند.

وزیر علوم رژیم صهیونیستی علت این تصمیم را برقراری قرنطینه کامل اراضی اشغالی در پی افزایش شدید تعداد مبتلایان به ویروس کرونا اعلام کرد و گفت: مسافران اماراتی چند ساعت مطابق پروتکل های مبارزه با کرونا توقف دارند.

برخی مسؤولان آمریکایی و اسرائیلی که در برگزاری این سفر شرکت دارند، به خبرگزاری رویترز گفتند: احتمالا این دیدار به شکل کامل در داخل فرودگاه بن گوریون انجام می شود.

برخی مسؤولان دیگر نیز به رویترز گفتند: هیات اماراتی شامل هشت یا نه کارگروه در زمینه های مختلف جهت همکاری های دوجانبه خواهد بود و مذاکراتی را که در جریان سفر هیات اسرائیلی در تاریخ 31 اوت در ابوظبی آغاز شدند، دنبال می کند.

امارات تا این لحظه این سفر را تایید نکرده است.

منبع : خبرگزاری ایسنا