درخواست نتانیاهو از گانتز برای منحل نکردن کنست

درخواست نتانیاهو از گانتز برای منحل نکردن کنست

۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۹ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس بین الملل - نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از رئیس حزب «آبی‌وسفید» در توافق ائتلافی کابینه خواست که با رأی ندادن به انحلال کنست، از برگزاری انتخابات سراسری زودهنگام اجتناب کند.

انتشار گزارش هایی مبنی بر استیصال و عصبانیت «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی و نخست وزیر بعدی در توافق چرخشی کابینه از اقدامات «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر فعلی این رژیم، نتانیاهو را درباره احتمال برگزاری انتخابات زودهنگام نگران کرد.

به نوشته وبگاه «عاروتص شوع» نتانیاهو امروز (سه شنبه) طی اظهاراتی، از گانتز خواست که به انحلال کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) رأی منفی بدهد و مانع برگزاری انتخابات زودهنگام در فلسطین اشغالی شود.

وی با تکرار صحبت های روز گذشته خود مبنی بر اینکه حزب لیکود امروز به طرح انحلال کنست رأی منفی می دهد، گفت: «از بنی گانتز هم می خواهم که همین کار را کند. اسرائیل در برهه کنونی به انتخابات نیاز ندارد».

روز گذشته بود که منابع نزدیک به گانتز گفته بودند او در روزهای اخیر به شدت از نتانیاهو خشمگین و مستأصل شده و همین موضوع احتمال برگزاری انتخابات جدید در پی فروپاشی کابینه را افزایش داده است.

 این منابع از زبان گانتز در محافل خصوصی نقل قول کردند: «از این بازی که نتانیاهو مرا به انجام آن مجبور می کند، خسته شده ام و حالم [از او] بهم می خورد!»

ادعاهای امروز نتانیاهو در حالی است که منابعی در حزب لیکود گفته بودند او برای برگزار کردن انتخابات زودهنگام بسیار جدی است.

تداوم اختلاف نظر حزب آبی وسفید با حزب لیکود بر سر لایحه بودجه، باعث شده نتانیاهو جداََ به فکر منحل کردن کابینه و برگزاری انتخابات زودهنگام بیافتد. حزب لیکود بودجه ای یک ساله و با فراگیری کمتری را پیشنهاد داده اما حزب آبی وسفید تاکید می کند لایحه بودجه باید دو ساله و مطابق با توافقات کابینه تنظیم شود.

چندی پیش شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که معتمدان گانتز و اعضای پارلمانی حزب آبی وسفید به دنبال تصویب طرحی هستند که مانع از حضور دوباره نتانیاهو در انتخابات سراسری آینده در فلسطین اشغالی به دلیل پرونده های فساد می شود.

منبع : خبرگزاری فارس