کابل از نهایی شدن روش کار مذاکرات صلح استقبال کرد

کابل از نهایی شدن روش کار مذاکرات صلح استقبال کرد

۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۷ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان با استقبال از نهایی‌شدن شیوه کار مذاکرات صلح، آن را گامی مهم برای آغاز مذاکرات بر سر موارد مهم از جمله آتش‌بس همه‌جانبه خواند.

ریاست جمهوری افغانستان از نهایی شدن شیوه کار مذاکرات صلح استقبال کرد.

«صدیق صدیقی»، سخنگوی رییس جمهور افغانستان در توئیتی نوشت: «این یک گام مهم درباره آغاز مذاکرات بر سر موارد مهم از جمله آتش بس همه جانبه» است.

در همین حال، شورای عالی مصالحه ملی افغانستان نیز ضمن استقبال از نهایی شدن شیوه کار مذاکرات صلح در دوحه، اعلام کرد که توافق در این باره، زمینه را برای «پرداختن به مباحث اصلی و گفت وگو بر روی برنامه مذاکرات صلح را فراهم می سازد.»

این شورا می گوید توقع مردم این است که طرف ها از این فرصت برای پایان جنگ استفاده کنند.

هیئت های مذاکره کنندۀ صلح در دوحه، عصر امروز اعلام کردند که دو طرف بر روی شیوه کار مذاکرات صلح به توافق رسیده و متن آن را نهایی کرده اند.

به گفته زلمی خلیل زاد، فرستاده ویژه آمریکا در امور افغانستان این دستورالعمل سه صفحه ای، قانون و دستورالعمل مذاکرات را برای ترسیم نقشه راه و برقراری آتش بس همه جانبه مشخص می سازد.

براساس اعلام سخنگویان هیئت های مذاکره کننده در دوحه، دو طرف امروز یک نشست مشترک نیز داشته اند؛ نشستی که در آن به کمیته مشترک وظیفه داده تا برنامه مذاکرات صلح را تعیین کند.

سفارت آمریکا در کابل نیز از نهایی شدن این شیوه کار استقبال کرده و آن را یک پیشرفت خوب خوانده است.

منبع : خبرگزاری فارس