اعتراض ونزوئلا به "فریبکاری قضایی آمریکا"

اعتراض ونزوئلا به "فریبکاری قضایی آمریکا"

۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۹ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - وزیر خارجه ونزوئلا حکم دادگاه آمریکایی را در صدور مجوز برای فروش سهام در یک شرکت پالایشگاهی آمریکایی مورد انتقاد قرار داد و آن را نتیجه "فرآیند قضایی فریبکارانه" دانست.

به نقل از خبرگزاری رویترز، شرکت پالایشگاهی سیتگو واحدی از کمپانی نفت دولتی ونزوئلا به نام پترولئوس دو ونزوئلاست و دادگاهی فدرال در ایالت دلاور در روزهای گذشته فروش آن را تصویب کرد.

خورخه آرزا، وزیر خارجه ونزوئلا در برنامه ای تلویزیونی این تصمیم را یک تقلب دانست که هدفش سرقت دارایی های اصلی مردم ونزوئلا در خارج از کشور است.

وی ادامه داد: ونزوئلا هرگز دست از دفاع از حقوق و منافعش بر نمی دارد. دولت کاراکاس دست از دفاع از حقوق خودش بر نمی دارد. وکلایی که با خوآن گوآیدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا کار می کنند، چنین طرح هایی را مطرح می کنند.

اپوزیسیون ونزوئلا می گویند تلاش می کنند تا مالکیت ونزوئلا بر سیتگو را حفظ کنند و این استدلال را دارند که نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا و هوگو چاوز، رئیس جمهوری فقید کشور با بدهی مالکیت این شرکت را به خطر انداخته اند.

یک دادگاه فدرال در ایالت دلاور  فروش سهام این شرکت را به عنوان راهی برای اجرای درخواست یک شرکت معدن کانادایی موسوم به کریستالکس به مبلغ ۱/۴ میلیارد دلار برای دریافت غرامت بابت توقیف دارایی های خود در این شرکت مجاز دانست. 

با این حال تحریم های کنونی دولت آمریکا علیه ونزوئلا اجازه چنین تبادلی را نمی دهد.

منبع : خبرگزاری ایسنا

اخبار گوناگون در برخط نیوز