کارشناس عراقی: راکت های به کار رفته در حمله به سفارت آمریکا متعلق به گروههای مقاومت نیست
سرویس بین الملل - یک کارشناس امنیتی عراقی گفت که راکت‌های استفاده شده در حمله به فرودگاه اربیل و منطقه سبز بغداد بسیار ابتدایی و متعلق به گروههای مقاومت عراق نیست.

«هیثم الخزعلی» کارشناس امنیتی عراقی امروز (سه شنبه) در واکنش به حمله راکتی شب گذشته به منطقه سبز بغداد، گفت که این حملات کار گروههای مقاومت نیست.

او به وبگاه المعلومه گفت که حمله راکتی اخیر به فرودگاه اربیل و همچنین حمله شب گذشته به سفارت آمریکا به وسیله سلاح های ابتدایی صورت گرفته است، در حالی که گروههای مقاومت مدت هاست دیگر از این راکت ها استفاده نمی کنند و سال هاست که از رده خارج شده اند.»

الخزعلی افزود: «در پشت صحنه این حملات، طرف سومی وجود دارد که با آمریکایی ها و همپیمانانشان در منطقه با ابزارهای عراقی همکاری می کند.»

او دو هدف را در ورای این حملات ذکر کرد و گفت: «هدف اول این است که تبلیغات سوء علیه مقاومت اسلامی صورت گیرد و بهانه لازم برای آمریکا جهت حمله به الحشد الشعبی را به این کشور بدهد؛ اما هدف دوم ایجاد مانع در توافق هسته ای ایران است.»

شبکه «المیادین» شب گذشته به نقل از خبرنگار خود در عراق در این خصوص نوشت که سه فروند راکت کاتیوشا به اطراف سفارت آمریکا برخورد کرده است.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) تاکنون هیچ گروهی را مسئول حمله هفته گذشته به فرودگاه اربیل و حمله شب گذشته به منطقه سبز بغداد اعلام نکرده است.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز