کرملین: با تحریم های آمریکا و اروپا، مقابله به مثل می کنیم

کرملین: با تحریم های آمریکا و اروپا، مقابله به مثل می کنیم

۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۶ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس بین الملل - سخنگوی کاخ کرملین با غیرقابل قبول دانستن تحریم‌های جدید آمریکا و اروپا علیه روسیه مرتبط با چهره مخالف دولت مسکو، گفت به بهترین شکلی که منافع کرملین را حفظ کند به این تحریم‌ها پاسخ می‌دهند.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست جمهوری روسیه امروز (چهارشنبه) به تحریم های جدید آمریکا و اتحادیه اروپا علیه این کشور واکنش نشان داد.

پسکوف طی نشست خبری روزانه در کرملین، گفت: «از نظر ما، چنین محدودیت هایی کاملا غیرقابل قبول است. آنها (تحریم ها) به میزان چشمگیری بر روابط ما که هم اکنون نیز مخدوش هستند، آسیب می زند. این [تحریم ها] چیزی بجز دخالت در امور داخلی روسیه نیست».

به نوشته خبرگزاری «تاس»، وی با تاکید بر مقابله به مثل با تحریم های آمریکا، توضیح داد: «ما به شکل مشابه و به بهترین روشی که منافعمان را حفظ کند، به تحریم های آمریکا پاسخ می دهیم. روسیه هر کاری خواهد کرد تا منافعش در پی تحریم های آمریکا و اروپا آسیب نبیند».

سخنگوی کاخ کرملین در واکنش به اتهام زنی آمریکا به روسیه درباره مسموم شدن «الکسی ناوالنی» معارض دولت مسکو، گفت این ادعاهای بی اساس، کاملا خصمانه است.

به نوشته تاس، پسکوف در این باره تاکید کرد: «پرونده [ناوالنی] به عنوان بهانه ای برای اعمال تحریم های جدید قرار گرفت. اگر همکاران آمریکایی ما هرگونه مدرک و استدلال مستحکمی دارند، باید آنها را با ما به اشتراک بگذارند».

روز گذشته، وزارت خزانه داری آمریکا ۷ مقام ارشد روسیه را تحریم کرد و مدعی شد که اطلاعاتش نشان می دهد که مسکو عامل مسموم شدن الکسی ناوالنی است.

شامگاه سه شنبه نیز وزارت بازرگانی آمریکا ۱۴ نهاد در روسیه، آلمان و سوئیس را به دلیل فعالیت های اشاعه ای در حمایت از برنامه تسلیحات کشتار جمعی روسیه و فعالیت تسلیحات شیمیایی تحریم کرد.

ناوالنی که در پرونده ای موسوم به پرونده «روچر» با مجازات تعلیقی مواجه بوده به علت از دست دادن حضور در چندین جلسه بازپرسی در لیست افراد تحت تعقیب قرار گرفت و از ۲۹ دسامبر ۲۰۲۰ به دلیل نقض مکرر مقررات مشروط در لیست افراد تحت تعقیب پلیس فدرال روسیه قرار داشت.

او پیش تر به تحمل سه سال و نیم حبس محکوم شده بود و با توجه به گذراندن بخشی از آن در حبس خانگی، دو سال و هشت ماه دیگر را باید در حبس به سر ببرد. مقامات روسیه می گویند، ناوالنی با عدم گزارش موقعیت مکانی خود طی گذراندن حبس خانگی، قوانین را نقض کرده است.

منبع : خبرگزاری فارس