عراق برای محاکمه عناصر داعش دادگاه ویژه تشکیل می دهد

عراق برای محاکمه عناصر داعش دادگاه ویژه تشکیل می دهد

۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - نائب رئیس پارلمان عراق خبر داد که به زودی قانون خاصی برای تشکیل دادگاه ویژه محاکمه عناصر داعش تصویب خواهد شد.

«حسن الکعبی» نائب رئیس پارلمان عراق خبر داد که این نهاد قصد دارد قانون ویژه ای برای محاکمه عناصر تروریستی داعش تصویب کند.

روزنامه العربی الجدید به نقل از الکعبی گزارش داد، پارلمان عراق به سمت تدوین قانون خاصی برای تشکیل دادگاه علیه عناصر داعش حرکت می کند.

وی تصریح کرد، نمایندگان این دوره از پارلمان عراق در تلاش هستند این دادگاه را منحصر به بررسی و تعیین تکلیف جنایات داعش و مجازات این عناصر تروریستی کنند.

این مسئول عراقی خاطر نشان کرد، کمیسیون حقوقی پارلمان در حال تدوین نهایی پیش نویس این قانون است و چنین قانونی، پیام خوبی به همه شرکایی خواهد بود که در مبارزه با داعش، سهیم بودند.

الکعبی گفت که این نخستین دادگاهی خواهد بود که عناصر داعش را مجازات خواهد کرد.

یک نماینده در پارلمان عراق از استان الانبار، تدوین این قانون را رخداد مهمی دانست که به صورت تخصصی تر، پرونده جرایم تروریستی را بررسی خواهد کرد.

«محمد رضا علی» رئیس کمیسیون امنیت و دفاع در پارلمان عراق هم گفت که این قانون می تواند باعث کاهش جنایات داعش و تداوم تعقیب عناصر این گروه در خارج از عراق شود.

منبع : خبرگزاری فارس