کنگره آمریکا لایحه حق رأی زندانیان را رد کرد

کنگره آمریکا لایحه حق رأی زندانیان را رد کرد

۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۵ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - نمایندگان کنگره آمریکا با اکثریت قاطع، لایحه‌ دادن حق رأی به زندانیان این کشور را رد کردند.

لایحه مربوط به دادن حق رأی به زندانیان آمریکایی، روز سه شنبه به وقت محلی با اکثریت قاطع از سوی کنگره این کشور رد شد.

به نوشته نشریه «نیوز ویک»، اعضای مجلس نمایندگان آمریکا با ۳۲۸ رأی مخالف در برابر ۹۷ رأی موافق، متمم پیشنهادی «کوری بوش» نماینده حزب دموکرات را رد کردند.

در این بین، تمامی ۲۰۹ نماینده جمهوری خواه حاضر در مجلس نمایندگان و ۱۱۹ نماینده دموکرات با شرکت کردن زندانیان در انتخابات فدرال آمریکا مخالفت کردند.

کوری بوش پس از شکست این پیشنهاد در حساب توئیتری خود «ظلم در حق زندانیان و محروم کردن آن ها از حق رأی» را محکوم کرد و آن را نژادپرستانه دانست.

«رشیده طلیب» دیگر نماینده دموکرات حامی این متمم نیز در پیامی توئیتری نوشت: «محروم کردن زندانیان از حق رأی، به ویژه سیاه پوستان، مستقیماً با گذشته نژادپرستانه کشورمان و تاریخ برده داری مرتبط است».

او در ادامه نوشت: «نمی توانیم انسان بودن افراد زندانی را انکار کنیم و جوامع را از شنیدن صدا، قدرت و انسانیت آن ها محروم کنیم».

متمم فوق قرار بود تحت قانون گذاری جدید آمریکا تحت عنوان قانون «برای مردم» تصویب شود. تقریباً تمامی دموکرات های مجلس نمایندگان حامی تصویب این قانون هستند اما جمهوری خواهان شدیداً با آن مخالف هستند.

این قانون پس از جنجال ها و حواشی پیرامون انتخابات ریاست جمهوری آبان امسال مطرح شد و هدف آن تقویت امنیت و صحت انتخابات و اصلاح قوانین مخارج سیاسی در انتخابات است.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز