معاون بایدن: تعهد آمریکا در قبال امنیت اسرائیل تزلزل ناپذیر است
سرویس بین الملل - معاون رئیس‌جمهور آمریکا با اشاره به تماس تلفنی خود با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بر تعهد تزلزل‌ناپذیر جو بایدن و خود بر تأمین امنیت این رژیم تأکید کرد.

«کامالا هریس» معاون «جو بایدن» رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا بر تعهد راسخ خود و بایدن در قبال تأمین امنیت رژیم صهیونیستی تأکید کرد.

معاون رئیس جمهور آمریکا در خصوص تماس تلفنی بامداد امروز (جمعه) خود با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پیامی که در صفحه توییتری خود منتشر کرد، گفت: «من با (بنیامین) نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل گفت وگو کردم».

وی با تأکید بر تعهد تزلزل ناپذیر ایالات متحده در قبال امنیت رژیم صهیونیستی ادامه داد: «رئیس جمهور ایالات متحده و من در تعهد خود در قبال امنیت اسرائیل بی تردید و تزلزل ناپذیر هستیم».

هریس درباره محور گفت وگوی تلفنی خود با نخست وزیر رژیم صهیونیستی توضیح داد: «ما در خصوص کووید-۱۹، همکاری در زمینه ایران، روابط گرم اسرائیل با کشورهای عرب (حاشیه خلیج فارس) و پیشبرد و توسعه صلح و رفاه برای اسرائیلی ها و فلسطینیان گفت وگو کردیم».

معاون بایدن: تعهد آمریکا در قبال امنیت اسرائیل تزلزل ناپذیر است

 

پیش از این نتانیاهو نیز در صفحه توییتر خود ضمن اعلام خبر گفت وگوی تلفنی خود با معاون بایدن، از موضوع ایران بعنوان یکی از محورهای اصلی گفت وگو با هریس یاد کرده بود.

نتانیاهو در این گفت وگوی تلفنی با تأکید بر موضع ضدایرانی رژیم صهیونیستی تأکید کرده بود که از هرگونه تلاش ایران برای دستیبابی به تسلیحات اتمی جلوگیری خواهد کرد.

ادعای نتانیاهو در شرایطی مطرح شده است که رژیم صهیونیستی تنها دارنده تسلیحات اتمی در منطقه غرب آسیا بوده و با وجود آنکه ایران عضو پیمان منع گسترش تسلیحات هسته ای است اما رژیم صهیونیستی عضو این پیمان نبوده و به بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی اجازه بازدید از تاسیسات هسته ای خود را نمی دهد.

منبع : خبرگزاری فارس