ورود نیروهای سعودی به امارات برای مشارکت در رزمایش مشترک

ورود نیروهای سعودی به امارات برای مشارکت در رزمایش مشترک

۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۵ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - نیروهای هوایی عربستان سعودی به منظور مشارکت در رزمایش مشترک با امارات، موسوم به «علم الصحراء ۲۰۲۱» وارد پایگاه هوایی الظفرة این کشور شدند.

هواپیماهای جنگی اف ۱۵ سی/ای عربستان سعودی روز جمعه(دیروز) وارد مرکز هوایی و دفاع موشکی پایگاه هوایی الظفره امارات شدند.

این هواپیماهای جنگی و تمامی کادر هوایی، فنی و پشتیبانی آن در رزمایش مشترک موسوم به «علم الصحراء ۲۰۲۱» که قرار است ماه جاری برگزار شود، شرکت می کنند.

ورود نیروهای سعودی به امارات برای مشارکت در رزمایش مشترک

 

وزارت دفاع عربستان سعودی در بیانیه ای اعلام کرد که هدف از این تمرینات توسعه و تقویت مهارت نیروهای هوایی و فنی، افزایش سطح آمادگی رزمی نیروهای هوایی و تبادل تجربیات نظامی در زمینه اجرا و برنامه ریزی عملیات هوایی است.

در همین ارتباط سرتیپ «عبدالمحسن بن فهد السدیری» وابسته نظامی سفارت عربستان در ابوظبی با سرگرد خلبان «فهد بن مزعل الحربی» فرمانده نیروهای هوایی مشارکت کننده در این رزمایش دیدار کرد.

عربستان سعودی و امارات از جمله اعضای مهم ائتلاف عربی علیه یمن به رهبری عربستان سعودی هستند و این ائتلاف تحت حمایت آمریکا، از ششم فروردین ۱۳۹۴ با ادعای تلاش برای بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرد. این تجاوز نظامی هیچ کدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرد و فقط با کشته و زخمی شدن ده ها هزار یمنی، آواره شدن میلیون ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت های این کشور و گسترش قحطی و گرسنگی و بیماری های واگیردار همراه شده است.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز