دشواری های پساترامپ برای منصوبان دولت پیشین آمریکا

دشواری های پساترامپ برای منصوبان دولت پیشین آمریکا

۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۵ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس بین الملل - تعداد زیادی از سیاسیونی که در دولت ترامپ مشغول فعالیت بوده‌اند از عدم دریافت برخی حقوق‌های خود و مشکل در یافتن کار در کشور تحت کنترل دموکرات‌ها شکایت دارند.

به نقل از پولیتیکو، در حالی که دردسرهای منابع انسانی طی انتقال دولت موضوع دور از انتظاری نیست، برخی منصوبان سیاسی می گویند به آن ها اخطاری در مورد تأخیرهای قابل توجه در پرداخت ها داده نشده بود. و مشکلات پیش روی ۷ نفر از منصوبان سابق که پولیتیکو با آن ها مصاحبه کرده، حادتر از مشکلات دوره های انتقال پیشین به نظر می رسد.

با این وجود، مشخص نیست که تأخیر در پرداختی ها به انتقال پر سر و صدای ترامپ-بایدن مربوط است، یا بروکراسی آهسته دولت فدرال که هنوز عمدتاً از خانه کار انجام می دهد.

منصوبان سیاسی که تا پایان یک دولت باقی می مانند، اغلب با وقفه ای بین ۲۰ ژانویه و زمانی که شغل بعدی خود را پیدا کنند، مواجه هستند که این زمان معمولاً به شبکه سازی، مصاحبه های کاری و دریافت پیشنهاد رسمی کار سپری می شود. منصوبان سیاسی ترامپ با مشکل دیگری هم مواجه هستند که آن یافتن شغل پس از شورش ۶ ژانویه است که برخی شرکت ها را نسبت به استخدام منصوبان سابق ترامپ، بی میل کرده چرا که می ترسند مورد انتقاد قرار گیرند.

یک منصوب سابق بازرگانی در مصاحبه ای گفت: من اینجا نشسته ام و فکر می کنم، چطور اجاره ام را پرداخت کنم؟ چطور قبض موبایلم را پرداخت کنم؟

یک مقام سابق بازرگانی ترامپ هم گفت: پول کافی برای یک ماه را دارم، اما موعد اجاره ماه دیگر چطور؟ اجاره در دی. سی ارزان نیست.

علاوه بر حقوق تعطیلات، دست کم سه نفر از منصوبان سابق بازرگانی، بسته جدایی خود را که حاوی سندی با نام SF-۵۰ است و به آن ها اجازه درخواست برای مزایای بیکاری را می دهد، دریافت نکرده اند.

عدم پرداخت به موقع حقوق فقط بر منصوبان سابق بازرگانی اثر نگذاشته است. یک مقام سابق وزارت امنیت داخلی گفت حقوق مرخصی سالیانه خود را که بیش از ۲۰۰ ساعت کار و معادل پرداختی ۳ ماه است، دریافت نکرده است. یک مقام سابق دیگر این وزارت خانه نیز اظهار کرد او نیز حقوق تعطیلات یک ماهه خود را که مبلغ آن حدود ۱۵ هزار دلار است، دریافت نکرده است.

برخی نیز بازار کار برای منصوبان ترامپ را "راکد" توصیف کرده و می گویند پیشنهاد کاری دریافت نکرده اند.

منبع : خبرگزاری ایسنا