حماس: اسرائیل نمی تواند مانع نامزدی نیروهای فلسطینی در انتخابات شود
سرویس بین الملل - یکی از رهبران جنبش حماس فلسطین گفت که رژیم صهیوینستی نمی‌تواند مانع از نامزدی نیروهای حماس در انتخابات شود.

«اسامه حمدان» از رهبران جنبش حماس فلسطین تأکید کرد که این جنبش در حال بررسی نوع مشارکت در انتخابات شورای قانونگذاری این کشور است.

خبرگزاری صفا به نقل از حمدان گزارش داد، توافق بین گروههای فلسطینی بر این تأکید دارد که انتخابات یک بسته واحد است و دستکاری در هر بند آن، به معنای اخلال در کل بسته است.

وی درباره مداخله رژیم صهیونیستی در انتخابات فلسطین گفت: «اسرائیل نخواهد توانست مانع از نامزدی نیروهای حماس در انتخابات شود».

حمدان ادامه داد: «تلاشهای آن (رژیم صهیونیستی) باعث خواهد شد که به مسیر و نقشی که می توانیم از رهگذر انتخابات ایفا کنیم، پایبند بمانیم».

وی با تأکید بر اینکه نباید اجازه داد فشارهای خارجی و اسرائیلی باعث عدم برگزاری انتخابات و پایان نیافتن اختلافات شود، خاطر نشان کرد، علایق ملت فلسطین متمایل به سمت مقاومت است.

این رهبر حماس با بیان اینکه، «بدون قدس، هیچ انتخاباتی وجود ندارد» تصریح کرد، باید انتخابات در قدس برگزار شود و مردم این شهر نیز بر مشارکت در انتخابات اصرار دارند.

حمدان در پایان گفت که حماس اجازه نخواهد داد رژیم صهیونیستی در برگزار نشدن انتخابات در قدس به خواسته اش برسد.

منبع : خبرگزاری فارس