سازمان آزادی بخش فلسطین: بدون قدس انتخاباتی در کار نیست

سازمان آزادی بخش فلسطین: بدون قدس انتخاباتی در کار نیست

۲۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۶:۴۳ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - گروه‌های عضو سازمان آزادی‌بخش فلسطین بر لزوم پیشبرد تمامی مراحل برگزاری انتخابات در در سرتاسر اراضی فلسطینی اعم از قدس، کرانه باختری و نوار غزه تاکید و عنوان کردند که بدون قدس انتخاباتی در کار نخواهد بود.

به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، این گروه ها در نشست روز دوشنبه خود جامعه بین الملل از جمله سازمان ملل، اتحادیه اروپا، روسیه، چین و تمامی طرف های دیگر را به اعمال فشار بر رژیم صهیونیستی به منظور خودداری از مانع تراشی بر سر راه برگزاری انتخابات در فلسطین از جمله قدس شرقی فراخواندند.

گروه های فلسطینی در این نشست تاکید کردند که انتخابات در فلسطین باید به یک مقاومت مردمی جامع در قدس و سرتاسر اراضی اشغالی ۱۹۶۷ تبدیل شود و تمامی گروه ها و احزاب و نهادهای مردمی و اتحادیه ها به مسئولیت خود در این زمینه عمل کرده و برای گرفتن حقوق ملی و مشروع خود طبق قوانین و قطعنامه های بین المللی وارد نبرد با دشمن صهیونیستی شوند.

موضوع برگزاری انتخابات در قدس جنجال و نگرانی زیادی را به راه انداخته که احتمالا موجب لغو انتخابات شود.

رژیم صهیونیستی هنوز به درخواست اتحادیه اروپا برای اجازه دادن به برگزاری انتخابات در قدس پاسخ نداده است. بعد از اینکه این رژیم اجازه ورود هیئت ناظر انتخابات را نداد نگرانی اروپایی ها و فلسطینی ها افزایش یافته است.
 

منبع : خبرگزاری ایسنا

اخبار گوناگون در برخط نیوز