انتشار فیلم شلیک مرگبار پلیس آمریکا به جوان سیاه پوست نزدیک قتلگاه فلوید
سرویس بین الملل - پلیس آمریکا تصاویر دوربین لباس ماموران دخیل در تیراندازی به سمت «داونته رایت» 20 ساله که به مرگ وی منجر شد را منتشر کرد.

 پلیس آمریکا تصاویر دوربین لباس مامورانی را که در تیراندازی مرگبار روز یکشنبه به یک جوان سیاه پوست ۲۰ ساله دست داشتند، منتشر کرده است.

 


 

حادثه ای که در چند کیلومتری محل قتل «جورج فلوید» در ایالت مینه سوتا آمریکا رخ داد، تا بار دیگر این ایالت صحنه اعتراضات به خشونت و نژادپرستی پلیس آمریکا باشد.

رئیس پلیس «بروکلین سنتر» مدعی است افسر زنی که به «دانته رایت» شلیک کرد و او را به قتل رساند، تفنگ دستی خود را با تفنگ الکتریکی (تِیزر) اشتباه گرفته بود.

«جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا نیز با بیان اینکه هیچ توجیهی برای آشوب و غارت گری وجود ندارد، معترضان به خشونت پلیس این کشور را به برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز دعوت کرد.

بایدن با درخواست برای برقراری آرامش بعد از کشته شدن رایت، گفت که اظهارات رئیس پلیس این شهر مبنی بر اینکه افسر ضارب سلاح های خود را اشتباه کرده بود، صحیح است.

پس از آن که روز یکشنبه پلیس آمریکا با شلیک به دانته رایت، راننده ۲۰ ساله یک خودرو باعث تصادف و مرگ او در فاصله ۱۶ کیلومتری محل قتل جورج فلوید شد، معترضان برای دومین شب متوالی علیرغم مقررات منع آمد و شد به خیابان های شهر بروکلین سنتر در مینه سوتا آمدند و با پلیس درگیر شدند.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز