فوت حداقل 100 پناهجو در پی واژگون شدن قایق در مدیترانه

فوت حداقل 100 پناهجو در پی واژگون شدن قایق در مدیترانه

۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۳ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - سازمان بین المللی مهاجرت اعلام کرد بیش از 100 ناهجو در دریای مدیترانه نزدیک سواحل لیبی بر اثر واژگون شدن قایق جان باختند.

  سازمان بین المللی مهاجرت روز پنجشنبه از جان باختن ۱۰۰ پناهجو در دریای مدیترانه بر اثر واژگون شدن قایق آنها خبر داد. 

به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، این سازمان در پیامی توییتری به نقل از گزارش سازمان «اس .اُ.اس مدیترانه» اعلام کرد: گزارش هایی از غرق شدن یک قایق که حداقل ۱۰۰ کشته برجای گذاشته، دریافت شده است.

در گزارش مذکور آمده است: «امروز (پنجشنبه)، بعد از ساعت ها جستجو، ترس ما به حقیقت پیوست. خدمه (کشتی امداد) "اوشن وایکینگ" شاهد پیامدهای ویرانگر غرق شدن یک قایق بادی در شمال شرق طرابلس بود». طبق این گزارش، این قایق با حدود ۱۳۰ سرنشین روز چهارشنبه در خطر قرار داشت.

این سازمان فرانسوی در ادامه اعلام کرد زمانی که کشتی امداد رسید، حداقل ۱۰ جسد کشف شد، در حالی که هیچ بازمانده ای وجود نداشت.

در ادامه گزارش مذکور، با بیان این که دو قایق دیگر در خطر قرار داشتند، ذکر شده است: ما به جستجوی این دو قایق یکی بعد از دیگری در حالی که زمان کمی داشتیم و شرایط دریا یا موج هایی که تا شش متر می رسید، نامساعد بود، ادامه دادیم.

این سازمان غیردولتی با تاکید بر این که این تلاش ها از هماهنگی دولتی برخوردار نبود، افزود در سال میلادی جاری بیش از ۳۵۰ نفر در این بخش از دریا بدون احتساب قربانیان جدید، جان خود را از دست داده اند.    

در پایان گزارش، با ابراز تاسف از تراژدی رخ داده برای مهاجران، از کشورها خواسته شده مجدداً کشتی های جستجو و امداد را در دریای مدیترانه برای نجات جان مهاجران مستقر کنند.

منبع : خبرگزاری فارس