درخواست از اتحادیه اروپا برای طرح مساله حقوق بشر در نشست با هند

درخواست از اتحادیه اروپا برای طرح مساله حقوق بشر در نشست با هند

۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۰ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس بین الملل - هشت سازمان‌ بین‌المللی از رهبران اروپایی خواستند در اجلاس اتحادیه اروپا با رهبران هند که ۸ مه (۱۸ اردیبهشت) برگزار می‌َشود، بررسی وضعیت نزولی حقوق بشر در هند را در اولویت بگذارند.

به نقل از ینی شفق، ۸ سازمان در بیانیه ای گفتند: " رهبران اروپایی باید دولت هند را تحت فشار قرار دهند تا سیاست های توهین آمیز و تبعیض آمیز خود را لغو کرده و فوراً تمام مدافعان حقوق بشر و دیگر منتقدانی را که بابت تحقق مسالمت آمیز حقوق خود از جمله آزادی بیان و تجمع مسالمت آمیز زندانی شده اند، آزاد کند".

این بیانیه با تأکید بر اینکه مقامات هند قوانین و سیاست های تبعیض آمیزی را نیز علیه اقلیت ها وضع کرده اند، اعلام کرد دولت هند محدودیت های شدید و تبعیض آمیزی را نیز بر مناطق مسلمان نشین در جامو و کشمیر اعمال کرده است.

این سازمان ها افزودند، رهبران اروپایی باید صدای خود را پیدا کنند و به ابراز دغدغه های خود در نشست اجلاس بپردازند.

این بیانیه افزود، اتحادیه اروپا و کشورهای عضو آن به جای آنکه به اشارات پوچ به "ارزش های مشترک حقوق بشر و دموکراسی" در بیانیه های مشترک اکتفا کنند، باید تعهد خود به حمایت از آن ارزش ها را نشان دهند و دولت هند را بابت نقض حقوق بشر، پاسخ گو کنند.

این بیانیه در مورد بحران جهانی کووید ۱۹ افزود، اروپا باید بر ارائه حمایت برای کمک به هند در راستای مقابله با کمبود جدی منابع دارویی و دسترسی به واکسن، متمرکز شود.

سازمان هایی که بیانیه داده اند شامل عفو بین الملل، همبستگی مسیحی در سراسر جهان، مدافعان خط مقدم، دیده بان حقوق بشر، کمیسیون بین المللی حقوق دانان، شبکه بین المللی همبستگی دالیت، فدراسیون بین المللی حقوق بشر و سازمان جهانی مبارزه با شکنجه هستند.

رهبران اتحادیه اروپا و هند ۸ مه از طریق ویدئو کنفرانس دیدار می کنند.

انتظار می رود در این نشست، رهبران اتحادیه اروپا همبستگی خود با هند در مبارزه جهانی علیه همه گیری را تکرار کنند.

هند تاکنون ۱۹ میلیون و ۹۵ هزار مورد مبتلا به کووید ۱۹، حدود ۲۱۹ هزار مرگ ناشی از این بیماری و بیش از ۱۶ میلیون و ۲۹ هزار مورد بهبود از بیماری را تأیید کرده است.

منبع : خبرگزاری ایسنا

اخبار گوناگون در برخط نیوز