سازمان ملل استفاده (بیش از حد) از زور بر علیه معترضان کلمبیایی را محکوم کرد
سرویس بین الملل - سازمان ملل در واکنش به کشته شدن 19 نفر و زخمی شدن صدها نفر در تظاهرات ضد دولتی روزهای اخیر در کلمبیا، استفاده «بیش از حد» از زور علیه معترضان را محکوم کرد.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد سازمان ملل امروز (سه شنبه) استفاده «بیش از حد» زور علیه معترضان کلمبیایی را محکوم کرد.

طبق گزارش «نیویورک تایمز»، دستکم ۱۹ نفر در تظاهرات ضد دولتی روزهای گذشته در کلمبیا کشته و صدها نفر زخمی شده اند. این تظاهرات در اعتراض با برنامه اصلاحات مالیاتی  پیشنهادی دولت کلمیبا  بوده است. «ایوان دوکه» رئیس جمهور ونزوئلا در مواجهه با ناآرامی ها، دستور خروج این پیشنهاد اصلاحات مالیاتی را از کنگره داده است. با این حال، این اقدام معترضان را آرام نکرده است. 

بانک مرکزی کلمبیا روز جمعه هشدار داد که ناکامی در تصویب برنامه اصلاح مالیاتی تاثیر منفی بر اقتصاد این کشور خواهد گذاشت. 

شبکه خبری «تی آر تی» ترکیه پیشتر گزارش داد علاوه بر «بوگوتا» پایتخت کلمبیا، در بسیاری از شهرهای مهم این کشور نیز تظاهرات و تجمعات اعتراضی با حضور هزاران نفر برگزار شد. «کالی» سومین شهر بزرگ کلمبیا شاهد شدید ترین تظاهرات و آتش گرفتن چندین اتوبوس شهری بود. در این شهر به دنبال شدت تظاهرات مقررات منع تردد اعمال شد.

این کشور همچنین درگیر تنش های مرزی با ونزوئلا، همسایه خود است. وزیر دفاع ونزوئلا اخیرا از درگیری نیروهای مسلح ونزوئلا  با شبه نظامیان  کلمبیایی در ایالت «آپوره» در غرب این کشور خبر داد. «ولادیمیر پادرینو» وزیر دفاع ونزوئلا به شمار تلفات نیروهای این کشور در درگیری ها اشاره ای نکرد.

درگیری های قبلی اواخر ماه مارس در این منطقه باعث شد هزاران غیرنظامی ونزوئلا از مرزها با کلمبیا فرار کنند. پادرینو در اوایل آوریل نیز از دستگیری ۳۳ نفر به همراه هشت کشته و ۳۴ زخمی از نیروهای ونزوئلا خبر داد.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز