توقیف کیف های مدرسه  در الحدیده یمن که حامل نقشه هایی از اسرائیل به جای فلسطین بودند
سرویس بین الملل - انصارالله یمن اعلام کرد، سازمان یونیسف اقدام به "توزیع کیف‌های مدرسه میان دانش آموزان استان حدیده با نقشه‌های چاپی کرده که اسرائیل را به جای فلسطین به رسمیت می‌شناسند".

به نقل از شبکه تلویزیونی المسیره، تقریباً ۷۸۶ کیف مدرسه متعلق به سازمان یونیسف کشف و ضبط شده که دارای نقشه هایی است که اسرائیل را به رسمیت می شناسند و این سازمان قصد داشته آنها را میان دانش آموزان دختر و پسر در استان حدیده توزیع کند. اما این محموله توقیف و از توزیع آن جلوگیری شد.

این شبکه گفت: محموله حاوی کیف های مدرسه که توسط یونیسف تهیه شده، با حضور مهدی الکحلانی، مدیرکل پلیس استان حدیده (وابسته به دولت صنعا) و جابر الرازحی، مدیر شورای عالی مدیریت و هماهنگی امور بشردوستانه در شعبه الحدیده توقیف شد.

در همین رابطه، الرازحی تاکید کرد که این امر برای اولین بار نیست و مقادیر زیادی نیز در گذشته کشف و ضبط شده است. به گفته وی، اقدامات و فعالیت های انجام شده توسط این سازمان ها با نام کمک به مردم یمن در چارچوب فعالیت خصمانه و تحریک آمیز و در قالب طرحی برای خدمت به نقشه های نیروهای شرور و استکبار جهانی، آمریکا و رژیم صهیونیستی است.

منبع : خبرگزاری ایسنا