وزرای خارجه انگلیس، ایتالیا و کانادا گفت وگو کردند

وزرای خارجه انگلیس، ایتالیا و کانادا گفت وگو کردند

۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۲ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - وزیر خارجه انگلیس درباره مقابله با تروریسم با وزیر خارجه ایتالیا و درباره آزادی رسانه با همتای کانادایی‌اش گفتگو کرد.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، گفتگوی بین دومینیک راب، وزیر خارجه انگلیس با همتایانش از ایتالیا و کانادا در حاشیه نشست گروه هفت در لندن انجام شد.

راب درباره مساله مبارزه با تروریسم با لوئیجی دی مایو، وزیر خارجه ایتالیا صحبت کرد و همچنین گفتگویی با مارک گارنو، همتای کانادایی اش درباره آزادی رسانه ای داشت.

وزارت خارجه انگلیس در بیانیه ای اعلام کرد: وزرای خارجه این سه کشور درباره همکاری در طیف گسترده ای از مسائل دو جانبه و جهانی از جمله اهمیت ائتلاف جهانی در مقابله با داعش و مواجهه با تهدید تروریسم از شمال آفریقا تا منطقه ساحل و همچنین مذاکرات در جریان سازمان ملل برای حل مساله قبرس صحبت کردند.

وزارت خارجه انگلیس در بیانیه ای جداگانه همچنین اعلام کرد، وزیر خارجه این کشور با همتای کانادایی اش دیدار کرد و به تبادل دیدگاه ها در امور مختلف از جمله آزادی بیان پرداخت.

در ادامه این بیانیه همچنین آمده است: در جریان دیدار صورت گرفته، وزیر خارجه انگلیس همچنین بر همکاری نزدیک انگلیس با کانادا به عنوان یک نیروی خوب در جهان تاکید و درباره همکاری بین دو کشور در زمینه آموزش و تحصیل دختران، آزادی رسانه ای و بازداشت های خودسرانه گفتگو کرد.

در بیانیه وزارت خارجه انگلیس همچنین آمده، وزرای خارجه سه کشور همچنین درباره واکنش جهانی به پاندمی کرونا و همکاری دو جانبه در زمینه تجارت و امنیت گفتگو داشتند.

منبع : خبرگزاری ایسنا