آخرین هشدار فرمانده کل شاخه نظامی حماس به صهیونیست ها درمورد محله (شیخ جراح)
سرویس بین الملل - فرمانده کل گردان‌های شهید عزالدین القسام در واکنش به تداوم تجاوزها و تهدیدهای صهیونیست‌ها علیه ساکنان محله شیخ جراح در قدس، با انتشار نامه‌ای خطاب به اشغالگران اعلام کرد: این آخرین هشدار است.

گردان های «عزالدین القسام» شاخه نظامی جنبش مقامت اسلامی فلسطین (حماس)، به رژیم صهیونیستی درباره تعرض به محله شیخ جراح در قدس اشغالی هشدار داد.

«محمد الضیف» فرمانده کل گردان های شهید عزالدین القسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس طی نامه ای خطاب به اشغالگران صهیونیست بشدت درباره تداوم تجاوز علیه محله شیخ جراح هشدار داد و اعلام کرد که فرماندهی القسام و مقاومت در مقابل تداوم این وضعیت دست بسته نخواهد ماند و اشغالگران بهای سنگینی را برای تداوم این وضعیت پرداخت خواهند کرد.

الضیف یکی از مهمترین فرماندهان فلسطینی تحت تعقیب رژیم صهیونیستی از بیش از دو دهه پیش تاکنون است. وی که در عملیات های نظامی بزرگی علیه این رژیم نقش داشته، تاکنون بارها هدف سوء قصد قرار گرفته که آخرین آنها مربوط به سال ۲۰۱۴ و ایام جنگ علیه نوار غزه است.

در این نامه که در حساب کاربری «ابوعبیده» سخنگوی گردان های شهید عزالدین القسام منتشر شد، تاکید شده که این «آخرین هشدار» به اشغالگران است.

در این نامه آمده است: «فرماندهی کل آخرین هشدار واضح و شفاف خود را به اشغالگران و غاصبان می دهد و اعلام می کند که اگر تجاوز علیه مردم ما در محله شیخ جراح متوقف نشود، ما دست بسته نخواهیم ماند و دشمن بهای سنگینی پرداخت خواهد کرد.»

وی تاکید کرد که فرماندهی القسام و مقاومت ضمن تقدیر و تمجید از مقاومت و پایداری ساکنان قدس اشغال، با دقت و از نزدیک حوادث و تحولات در شیخ جراح را رصد می کند.

این در حالی است که به دلیل تداوم فشارهای شهرک نشینان صهیونیست و تبانی آنها با دادگاه های قدس، خطر آوارگی و کوچ اجباری نزدیک به ۵۰۰ فلسطینی در قدس را که دارای ۲۸ منزل در محله شیخ جراح هستند، تهدید می کند.

فلسطینی ها به موجب توافقنامه ای که در سال ۱۹۶۵ میان دولت اردن و «آنروا» (آژانس امداد و کاریابی ویژه آوارگان فلسطینی وابسته به سازمان ملل) بسته شد، مالک این زمین ها در قدس محسوب شده و منازل آنها توسط دولت اردن ساخته شد.

اما صهیونیست ها مدعی هستند زمینی که منازل فلسطینی ها در آن بنا شده قبلا متعلق به خانواده های یهودی بوده. رژیم صهیونیستی اکنون با تبانی در دادگاه های قدس توانسته این ادعای دروغ خود را به کرسی بنشاند و صدها فلسطینی با آوارگی اجباری روبرو هستند.

وزارت خارجه اردن چندی پیش از تصویب ۱۴ توافقنامه و تحویل آن به ساکنان محله شیخ جراح از طریق وزارت خارجه فلسطین خبر داد. این توافقنامه ها به اسناد قبلی اضافه می شوند که بر مالکیت فلسطینی ها تأکید دارد.

 وزارت خارجه اردن اعلام کرد، یک سند نیز به طرف فلسطینی تحویل شد که نشان می دهد وزارت مسکن اردن توافقنامه ای با آنروا برای ساخت ۲۸ منزل مسکونی در محله شیخ جراح بسته است. همچنین در آن زمان توافقنامه های شخصی با اهالی این منطقه منعقد شده که به موجب آن اردن متعهد شده است منازل مذکور را به نام ساکنانش ثبت شود اما به دلیل جنگ ۱۹۶۷، این امر انجام نشد.

با این حال چند روزی است که تنش ها در محله شیخ جراح افزایش یافته است و نیروهای صهیونیستی شماری از خانواده های ساکن در این محله را تهدید کرده اند که باید به نفع گروه های شهرک نشینی، منازل خود را ترک کنند.

یک شنبه پیش، دادگاه عالی رژیم صهیونیستی، صدور حکم در این زمینه را به تاخیر انداخت و به دو طرف چهار روز (یعنی تا روز پنج شنبه آتی) مهلت داد تا پیش از صدور حکم نهایی، بر سر این مشکل، توافق کنند.

منبع : خبرگزاری فارس