قدس همچنان ملتهب است -  افزایش شمار مجروحان درگیری ها به 560 تن

قدس همچنان ملتهب است - افزایش شمار مجروحان درگیری ها به 560 تن

۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - در پی درگیری فلسطینیان با نیروهای رژیم صهیونیستی در محله‌های شیخ جراح و باب العامود در قدس اشغالی برای سومین شب متوالی ۱۹ تن زخمی شدند. این درحالی است که هلال احمر فلسطین اعلام کرده شمار زخمی‌های درگیری های سه روز گذشته در قدس به بیش از ۵۶۰ تن رسیده است.

به نقل از  القدس العربی، یکشنبه شب نیروهای رژیم صهیونیستی با حمله به فلسطینیان در باب العامود در قدس اشغالی اقدام به سرکوب وحشیانه آن ها کردند.

در پی این حملات فلسطینیان حاضر با پلیس این رژیم درگیر شدند و پلیس از گاز اشک آور و گلوله های مشقی و بمب صوتی برای متفرق کردن حاضران استفاده کرد که به زخمی شدن ۱۹ تن از جمله یک امدادگر انجاید. همچنین ۵ تن بازداشت شدند.

این در حالی است که هلال احمر فلسطین در بیانیه ای اعلام کرده شمار زخمی های درگیری ها از روز جمعه در قدس به بیش از ۵۶۰ نفر رسیده است.

در همین راستا، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل از رژیم صهیونیستی خواست که خویشتن دار بوده وبه حق آزادی تظاهرات مسالمت آمیز احترام بگذارد.

استفان دوجاریک ، سخنگوی گوترش در بیانیه ای گفت که دبیرکل سازمان ملل عمیقا در مورد ادامه خشونت در قدس شرقی اشغالی و همچنین در مورد احتمال اخراج خانواده های فلسطینی از منازل خود نگران است.

وی افزود: "گوترش اصرار دارد که وضعیت فرهنگی و هویتی اماکن متبرکه حفظ شود."

منبع : خبرگزاری ایسنا