خروج شرکت های جهانی از بلوک اداری میانمار متعلق به ارتش این کشور
سرویس بین الملل - تعدادی از مستأجران یک بلوک اداری سطح‌بالا در میانمار که به گفته سازمان ملل در زمین متعلق به ارتش ساخته شده بود، از آنجا بلند شده یا در حال لغو اجاره‌نامه خود هستند. برخی از این شرکت‌ها، مک‌کنزی، کوکا-کولا و رویترز هستند.

به نقل از رویترز، گروه فعال "عدالت برای میانمار" ماه گذشته از مستأجران تجاری مجتمع ادارات و فروشگاه های میدان Sule در یانگون، قلب قطب تجاری میانمار خواست از حمایت غیرمستقیم ارتش دست بکشند.

این گروه در گزارشی که ۱۸ مورد از مستأجران را شناسایی کرده بود، اعلام کرد: میدان Sule مستأجران بلندآوازه ای دارد که همچنان در حال اجاره فضای اداری در ساختمان و حمایت غیرمستقیم از ارتش میانمار هستند.

رویترز با تمام شرکت های نام برده شده در این گزارش تماس گرفت. از میان ۶ شرکتی که گفتند جابه جا شده یا در حال مرور برنامه های اداره هستند، تنها یک شرکت به موضوع ارتباط مجمتع با ارتش اشاره کرد. سایرین به دلایل مختلف از جمله چشم اندازهای کاری اشاره کردند.

از زمان کودتای اول فوریه که باعث ایجاد تظاهرات و اعتصابات گسترده شد و طی آن ارتش صدها غیرنظامی را کشت و هزاران تن را دستگیر کرد، تجارت در این کشور آسیای جنوب شرقی افت کرده است.

منبع : خبرگزاری ایسنا

اخبار گوناگون در برخط نیوز