اعلام حمایت دوباره پنتاگون از ارتش رژیم صهیونیستی

اعلام حمایت دوباره پنتاگون از ارتش رژیم صهیونیستی

۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۳ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس بین الملل - وزیر دفاع ایالات متحده در گفت‌وگو با همتای صهیونیست خود از حمایت قاطع آمریکا از تل آویو در بحبوحه درگیری قوی صهیونیستی با نیروهای مقاومت خبر داد.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) چهارشنبه شب به وقت تهران بار دیگر حمایت  قاطع خود از رژیم جنایتکار صهیونیستی را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری انگلیسی «رویترز» «لوید آستین» وزیر دفاع ایالات متحده در تماس با همتای اسرائیلی خود «حمایت قاطع» آمریکا از رژیم اسرائیل را تکرار کرد. «جان کربی» سخنگوی پنتاگون گفت: «آستین  در این گفت وگو بر حمایت قاطع وزارت دفاع آمریکا از حق مشروع اسرائیل برای دفاع از خود و شهروندانش تاکید کرد.»

کربی افزود:«آستین بر اهمیت تلاش  همه طرف های درگیر در بازگرداندن آرامش تاکید کرد.»

این در حالی است که وزیر خارجه آمریکا نیز از اعزام دیپلمات ارشد این سفارتخانه به تل آویو برای رایزنی با مقام های این رژیم در زمینه بررسی روند نبرد قوای صهیونیستی با نیروهای مقاومت خبر داد. «آنتونی بلینکن » وزیر امور خارجه آمریکا گفت که «هادی عمرو» معاون وزیر امور خارجه در امور اسرائیل و فلسطین را اولین سفر خود به تل آویو فرستاده است

منابع آمریکایی گفتند این سفر در ابتدا برای هفته آینده برنامه ریزی شده بود، اما با تشدید درگیری ها زودتر انجام گرفت.

«جن ساکی» سخنگوی کاخ سفید نیز ه شنبه در نشست خبری خود بدون اشاره به حملات بی رحمانه و جنایتکارانه توپخانه و جنگنده های رژیم صهیونیستی به نوار غزه و کشتار فلسطینیان بی گناه، حملات راکتی حماس را محکوم کرد و خواستار کاستن از تنش ها شد.

وی در خصوص تحولات اخیر میان فلسطینی ها و دشمن صهیونیست، گفت «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا روزانه در جریان تحولات در اورشلیم (قدس اشغالی) و غزه از جمله ویدئوهایی منتشر شده که رگبار راکت هایی که تل آویو را هدف قرار می دادند، قرار گرفته است.

پس از حمله نظامیان رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی در قدس اشغالی و حمله به نمازگزاران، تنش ها در فلسطین اشغالی شده یافته است. فلسطینی ها از هفته گذشته نسبت به رای دادگاه رژیم اسرائیل مبنی بر اخراج خانواده های فلسطینی از محله شیخ جراح در شرق بیت المقدس در میان حملات نیروهای صهیونیستی اعتراض کردند.

تاکنون بیش از ۵۰ نفر از اهالی غزه به دلیل حملات رژیم صهیونیستی در روزهای گذشته شهید و ده ها نفر مجروح شده اند.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز