رد چندباره فرضیه انتشار ویروس کرونا  -  پکن مسیر درست روابط را ترسیم کرد
سرویس بین الملل - یکی از مقامات ارشد دیپلمات چین، فرضیه انتشار ویروس کرونا از آزمایشگاه‌های این کشور را «داستانی پوچ» نامید.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از همشهری - رویترز، یانگ جیچی، دیپلمات ارشد چین، نگرانی جدی پکن نسبت به داستان پوچ انتشار ویروس کرونا از این کشور را به آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده ابراز داشت.

یانگ، رئیس کمیسیون امور خارجه مرکزی حزب کمونیست حاکم چین، در تماسی تلفنی که امروز، روز جمعه، با وزیر خارجه آمریکا برقرار شد، به بلینکن گفت که واشنگتن باید مسائل مربوط به تایوان را «با دقت و به طور مناسب» اداره کند.

این تماس در حالی برگزار شد که دو کشور بر سر موضوعات مختلفی از تجارت و فناوری گرفته تا حقوق بشر و ویروس کرونا با یکدیگر اختلاف دارند.

یانگ گفت واشنگتن باید با پکن همکاری کند تا روابط «در مسیر مورد انتظار» قرار گیرد.

یانگ که در اولین ملاقات سطح بالای دولت بایدن با چین، جلسه ای آتشین با بلنکین داشت افزود، پکن قاطعانه با «اقدامات ناپسند» و اتهاماتی که درباره انتشار این ویروس مطرح شده مخالفت می کند. 

وال استریت ژورنال روز دوشنبه گزارش داد که تحقیقات یک آزمایشگاه ملی دولت آمریکا به این نتیجه رسیده است که فرضیه نشت ویروس از یک آزمایشگاه چینی در ووهان قابل قبول است و جای بررسی بیشتری دارد.

منبع : همشهری آنلاین