حمایت وزارت خارجه آمریکا از اغتشاش و آشوب در خوزستان

حمایت وزارت خارجه آمریکا از اغتشاش و آشوب در خوزستان

۳۱ تیر ۱۴۰۰ - ۰۴:۱۳ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - حمایت وزارت خارجه آمریکا از اغتشاش و آشوب در خوزستان

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - دولت آمریکا طبق روال همیشگی خود در حمایت از اغتشاش و آشوب در جمهوری اسلامی ایران، این بار نیز از برهم زدن نظم و امنیت در استان خوزستان توسط اغتشاشگران حمایت کرد.

«ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا شامگاه چهارشنبه با حمایت از آشوب و ناآرامی در استان خوزستان، گفت واشنگتن در حال پیگیری دقیق گزارش ها در این منطقه است.

به نوشته وبگاه اطلاع رسانی این وزارتخانه، پرایس طی نشست خبری روزانه گفت: «ما در حال پیگیری دقیق گزارش ها از اعتراضات در استان خوزستان در ایران هستیم... ما از تجمعات و اعتراضات ایرانی ها حمایت می کنیم».

در حالی که دولت های واشنگتن در سالیان گذشته بارها تظاهرات مردم این کشور علیه مشکلات مختلف از جمله نژادپرستی، خشونت افسارگسیخته پلیس و جنگ افروزی متمادی آمریکا در کشورهای دیگر را با مشت آهنین و بیشترین شدت سرکوب کرده، سخنگوی وزارت خارجه این کشور درباره ایران مدعی شد: «ایرانی ها مانند هر مردم دیگری حق دارند اعتراض کنند و از نیروهای امنیتی یا بازداشت نترسند».

وی در بخش دیگری از صحبت هایش در پاسخ به سوالی درباره سفر «وندی شرمن» معاون وزیر خارجه آمریکا به عمان و احتمال گفت وگو درباره ایران نیز اظهار داشت: «عمان نقش مهمی برای میانجی گری در منطقه ایفا کرده است. ما اطلاعات بیشتری درباره سفر و تعاملات او (شرمن) در عمان زمانی که موعد آن نزدیک تر شد، ارائه می کنیم».

پرایس همچنین افزود: «ولی ما قطعا درخصوص گستره ای از اولویت های منطقه ای با عمان همکاری نزدیکی داشته ایم. ایران یکی از آنهاست، یمن مورد دیگر است. وقتی که زمان آن برسد، جزئیات بیشتری درباره این سفر ارائه می کنیم».

منبع : خبرگزاری فارس