دیدار وزیر خارجه مغرب با رئیس جمهور تونس

دیدار وزیر خارجه مغرب با رئیس جمهور تونس

۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۰ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - وزیر خارجه مغرب در بحبوحه تنش در تونس به دیدار رئیس جمهور این کشور رفت و پیام شاه مغرب را به او ابلاغ کرد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - «ناصر بوریطه» وزیر خارجه مغرب روز سه شنبه (دیروز) با «قیس سعیّد» رئیس جمهور تونس دیدار و بر پیوندهای برادری مستحکم بین دو کشور در سایه تحولات و حوادث چند روز گذشته تونس تأکید کرد.

ریاست جمهوری تونس در بیانیه ای اعلام کرد که قیس سعیّد بعد از ظهر روز سه شنبه (دیروز) در کاخ قرطاج با «ناصر بوریطه» وزیر خارجه مغرب دیدار کرد.

در این بیانیه آمده است که وزیر خارجه مغرب حامل پیامی از جانب «محمد ششم» پادشاه مغرب برای رئیس جمهور تونس بود.

به نوشته روزنامه «رأی الیوم»، در این دیدار بر پیوندهای برادری مستحکم بین رهبران دو کشور، علاقه مندی مشترک برای تحکیم روابط و همکاری دوجانبه و تحقق خواسته های مشترک دو ملت تأکید شد.

شامگاه یکشنبه پس از نشست اضطراری «قیس سعید» رئیس جمهور تونس با برخی از مقامات بلندپایه این کشور، دفتر ریاست جمهوری در بیانیه ای اعلام کرد که  سعید تصمیم گرفته اداره امور کابینه را خود برعهده بگیرد و ضمن تعلیق فعالیت پارلمان تونس، مصونیت سیاسی نمایندگان را نیز لغو کرده است. وی در بیانیه خود این تصمیمات را مطابق با اصل ۸۰ قانون اساسی تونس خواند.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز
آخرین اخبار سرویس بین الملل