مشاور امنیت ملی عراق خطاب به نماینده اتحادیه اروپا: منطقه به ثبات بیشتری نیاز دارد
سرویس بین الملل - مشاور امنیت ملی عراق در دیدار با نماینده اتحادیه اروپا در بغداد گفت که منطقه به ثبات بیشتر و حمایت از اصل گفت‌وگو نیاز دارد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - «قاسم الاعرجی» مشاور امنیت ملی عراق و از اعضای ارشد ائتلاف الفتح تحت رهبری «هادی العامری»  تاکید کرد که منطقه به ثبات و حمایت بیشتری از اصل گفت وگو، تعقل و دوراندیشی نیاز دارد.

به گزارش موازین نیوز، دفتر اطلاع رسانی مشاور امنیت ملی عراق در بیانیه ای اعلام کرد که قاسم الاعرجی مشاور امنیت ملی عراق امروز چهارشنبه در دفتر خود میزبان «کریستوف بویک»، نماینده اتحادیه اروپا در عراق و هیات همراه او بود.

در ادامه بیانیه آمده است: در این دیدار که روت کافمن از مقر اتحادیه اروپا در بروکسل و نماینده سفارت اتحادیه اروپا در عراق هم در آن حضور داشت، کار هیات مشورتی اتحادیه اروپا در عراق و ماموریت بشردوستانه و مستشاری آن ارزیابی شده و بر ادامه حمایت این کمیته از عراق در همه زمینه ها تاکید شد.

بر اساس این بیانیه، الاعرجی تاکید کرد: منطقه به ثبات و حمایت بیشتر از اصل گفت وگو، تعقل و دوراندیشی، برای جلوگیری از درگیری ها  نیاز دارد و عراق معتقد است که توسعه اقتصادی کشورها به امنیت و ثبات منطقه و جهان کمک خواهد کرد.
در پایان این بیانیه آمده است که در این دیدار دو طرف بر اهمیت ادامه همکاری میان عراق و کمیته اتحادیه اروپا به منظور تقویت جایگاه عراق و نقش اصلی آن در منطقه تاکید کردند.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز