تعهد آمریکا به حمایت از عراق در دیدار بایدن و برهم صالح

تعهد آمریکا به حمایت از عراق در دیدار بایدن و برهم صالح

۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۶:۴۴ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - رئیس جمهور عراق و همتای آمریکایی او در جریان دیداری در نیویورک درباره تقویت همکاری‌های دو کشور، انتخابات پارلمانی اکتبر و مبارزه با تروریسم رو گفتگو کرد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از ایسنا - القدس العربی، برهم صالح، رئیس جمهور عراق روز سه شنبه با جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در نیویورک دیدار و گفتگو کرد.

وی در این دیدار تاکید کرد که عراق مشتاق ایجاد روابط نزدیک با ایالات متحده در زمینه های سیاسی ، امنیتی ، زیست محیطی ، اقتصادی و فرهنگی بر اساس منافع مشترک و در چارچوب توافق راهبردی بین دو کشور است.

رئیس جمهور عراق همچنین در این دیدار در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل گفت: "عراق سیاستی متعادل دارد که از راه حل های دیپلماتیک و راه های کاهش بحران و تنش ها و نقش محوری عراق در برقراری امنیت و صلح در منطقه و مواجهه با چالش های زیست محیطی و عوامل تغییرات آب و هوایی، بیابان زایی و حفاظت از محیط زیست حمایت می کند.

بایدن نیز به نوبه خود از پیشرفت عراق در دستیابی به ثبات و تلاش های آن برای کاهش تنش های منطقه ای قدردانی کرد.

وی بر حمایت واشنگتن از امنیت عراق، تضمین حاکمیت آن، مبارزه با تروریسم و تقویت اقتصاد این کشور و ادامه کار مشترک و هماهنگی در زمینه گفتگوی راهبردی در زمینه های مختلف به نحوی که به نفع دو کشور و مردمش باشد، تاکید کرد.

در این دیدار ، روابط دوجانبه بین دو کشور و راههای تقویت آنها در زمینه های مختلف در زمینه گفتگوی راهبردی بین دو کشور و مطابق با منافع مشترک ، و حمایت از برگزاری  عادلانه انتخابات مورد بحث قرار گرفت.

همچنین بر اهمیت ادامه کار برای مبارزه با تروریسم و ریشه کن کردن آن در سراسر منطقه تاکید شد.

منبع : خبرگزاری ایسنا