امیرعبداللهیان در دیدار با همتای سوئیسی: واشنگتن چاره ای جز تجدیدنظر در رویکرد و رفتارش را ندارد
سرویس بین الملل - وزیر امور خارجه در دیدار همتای سوئیسی با بیان این‌‌که واشنگتن چاره‌ای جز تجدیدنظر کامل در رویکرد و رفتارش را ندارد، گفت: هم آمریکایی‌ها و هم طرف‌های اروپایی باید انعطاف لازم را نشان دهند تا مذاکرات آتی نتایج ملموس داشته باشد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه رایزنی های خود در حاشیه هفتاد و ششمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد عصر سه شنبه به وقت محلی با «ایگنازیو کاسیس» وزیر خارجه سوئیس دیدار و گفت وگو کرد.

امیرعبداللهیان در ملاقات با همتای سوئیسی ضمن اشاره به روابط پایدار و خوب بین دو کشور اظهار داشت: تمایل داریم روابط دو کشور بیش از پیش گسترش یابد و شاهد حضور گسترده شرکت های سوئیسی در پروژه های اقتصادی و توسعه ای ایران باشیم.

وی گفت که بسترهای زیادی برای بسط روابط بین دو کشور وجود دارد و تأکید کرد: خوشبختانه چارجوب های خوبی برای تقویت مناسبات بین دو کشور وجود دارد. در همین راستا مناسب است بزودی نشست کمیسیون مشترک اقتصادی را برگزار کنیم.

وزیر امور خارجه همچنین با تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص گفت وگوهای وین و برجام عنوان کرد: متاسفانه آمریکایی ها در مذاکرات هسته ای صادقانه برخورد نکرده و نمی کنند. واشنگتن چاره ای ندارد مگر در رویکرد و رفتار خودش کاملا تجدیدنظر کند.

وی افزود: ضروری است هم آمریکایی ها و هم طرف های اروپایی انعطاف لازم را نشان دهند تا مذاکرات آتی نتایج ملموس داشته باشد.

* آمادگی سوئیس برای گسترش همه جانبه روابط با ایران

وزیر خارجه سوئیس نیز در این ملاقات ضمن مرور نتایج سفر قبلی خود به تهران، اظهار داشت: ما برای روابط با ایران اهمیت زیادی قائل هستیم. در همین راستا و طی ماه های آینده دیدارهای مهمی بین همکاران ما در حوزه های مختلف در حال تنظیم است.

وی در پایان این ملاقات با تاکید بر آمادگی برن برای گسترش همه جانبه روابط اظهار داشت: سوئیس آماده هر نوع همکاری لازم برای استفاده بهتر و بیشتر از کانال مالی سوئیس برای تامین کالاهای مورد نظر ایران است.

به گزارش فارس، حسین امیرعبداللهیان در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل با وزرای خارجه فنلاند، اتریش، هند، لوکزامبورگ، آلمان و ... و همچنین جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار و گفت وگو کرد.

وزیر امور خارجه در دیدار با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اعلام این که دولت سیزدهم مذاکرات را از سر می گیرد، تصریح کرد: دولت جدید در حال مرور و مطالعه پرونده مذاکرات انجام شده است. نه اتلاف وقت می کند، نه رفتار غیر سازنده آمریکا را می پذیرید و نه کشور را معطل وعده های توخالی سابقه دار خواهد کرد. 

منبع : خبرگزاری فارس