اف بی آی: تحقیقات اطلاعاتی درمورد چین هر 12 ساعت به روز می شود

اف بی آی: تحقیقات اطلاعاتی درمورد چین هر 12 ساعت به روز می شود

۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۳ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - مدیر اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف.بی.آی) گفت که این نهاد امنیتی هر ۱۲ ساعت یک بار "تحقیقات ضد اطلاعاتی" خود درباره چین را به‌روز می‌کند.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از ایسنا - ان.بی.سی نیوز، این اظهارات کریستوفر رای، مدیر اف.بی.آی روز سه شنبه در جریان حضور مقابل کمیته امنیت داخلی سنای آمریکا درباره تهدیدات علیه ایالات متحده مطرح شد.

کریستوفر رای در سخنان آغازین خود با اشاره به تلاش های اف.بی.آی برای مقابله با تروریسم داخلی و خارجی، جرایم سایبری و خشونت جنایتکاران گفت: ما با خطرات زیادی مواجه هستیم که باید از خودمان مقابل آنها دفاع کنیم.

مدیر اف.بی.آی درباره ماهیت تحقیقات در مورد چین صحبتی نکرد، اما از قبل درباره خطرات جاسوسی سایبری و هک از جانب این کشور هشدار داده بود.

کریستوفر رای سال گذشته در سخنانی گفته بود: بزرگترین تهدید بلندمدت برای اطلاعات و مالکیت معنوی ملت ما و برای پویایی اقتصادی ما، تهدید ضد اطلاعاتی و جاسوسی اقتصادی از سوی چین است. این تهدیدی برای امنیت اقتصادی ما و در نتیجه امنیت ملی ماست.

او سپس تاکید کرد که "در مورد مردم چین" و "مطمئناً در مورد چینی آمریکایی ها" صحبت نمی کند، بلکه روی صحبت و منظورش مقامات دولتی چین است.

کریستوفر رای گفت: دولت چین درگیر کمپین وسیع و متنوعی از سرقت و نفوذ بدخواهانه است و می تواند این کمپین را با کارآیی خودکامه اجرا کند. اف.بی.آی و شرکای ما در سراسر دولت ایالات متحده، چین را مسئول خواهند دانست و از نوآوری، ایده ها و شیوه زندگی ملت ما -با کمک و هوشیاری مردم آمریکا- محافظت خواهند کرد.

منبع : خبرگزاری ایسنا