فلسطین و سد النهضه محورهای دیدار وزیر خارجه مصر با مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا
سرویس بین الملل - وزیر خارجه مصر در جریان دیدار با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به بررسی پرونده‌های منطقه‌ای و بین‌المللی پرداخت.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از ایسنا - سایت شبکه خبری روسیا الیوم، احمد حافظ، سخنگوی وزارت خارجه مصر خاطرنشان کرد، سامح شکری، وزیر خارجه این کشور و جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حاشیه مشارکتشان در هفتاد و ششمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک با یکدیگر دیدار کردند.

دو طرف در جریان این دیدار در خصوص راه های پیشبرد پرونده های همکاری بین مصر و اتحادیه اروپا در چارچوب پیگیری نتایج سفر اخیر شکری به بروکسل در ماه ژوئیه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

جوزپ بورل و سامح شکری همچنین پرونده های اولویت دار منطقه ای و بین المللی به ویژه تحولات مربوط به مسأله فلسطین و همچنین پرونده سد النهضه را مورد بررسی قرار دادند.

وزیر خارجه مصر در جریان این دیدار بر اهمیت توسعه دامنه همکاری در دوره آتی برای تحقق منافع دو طرف و نیز اهمیت افزایش سرمایه گذاری های اروپایی در مصر به ویژه در سایه فضای سرمایه گذاری متمایز که قاهره آن را مهیا کرده و همچنین گسترش و توسعه بازار مصر تاکید کرد.

منبع : خبرگزاری ایسنا

اخبار گوناگون در برخط نیوز