دیدار معاون شورای امنیت قرقیزستان با سرپرست وزارت خارجه طالبان
سرویس بین الملل - معاون شورای امنیت قرقیزستان در سفر به «کابل» با برخی از رهبران طالبان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان با انتشار پیامی از دیدار «طلعت بیک مصدیق اف» معاون شورای امنیت جمهوری قرقیزستان با «امیرخان متکی» سرپرست وزارت خارجه طالبان خبر داد.

براساس این پیام، طرفین در این دیدار درباره موضوعات مرتبط با همکاریهای دوجانبه و مساعدت قرقیزستان به افغانستان بحث و رایزنی کردند.

در این دیدار همچنین متکی از کمک بشردوستانه قرقیزستان تشکر کرد.

شایان ذکر است که دیروز 23 سپتامبر محموله کمک های بشردوستانه به مردم افغانستان توسط دولت قرقیزستان به سرپرستی معاون شورای امنیت ملی این کشور به نمایندگان طالبان اعطا شد.

کمک های بشردوستانه  را به طور رسمی «ملا عبدالغنی برادر» معاون اول نخست وزیر تحویل گرفت و از جباراف و نماینده های دولتی قرقیزستان تشکر کرد.

گفته می شود که در این سفر رسمی، مصدیق اف همچنین گفتگوی مفصلی با ملا عبدالغنی برادر داشت و طی آن طرفین در مورد اوضاع سیاسی افغانستان، مسائل امنیتی در  این کشور و به طور کلی منطقه تبادل نظر کردند.

ملا عبدالغنی برادر در جریان این گفتگو بر ضرورت تقویت اقدامات اعتمادسازی با کشورهای همسایه تأکید کرد و خاطرنشان کرد که برای طالبان ایجاد صلح در این کشور و مشارکت در اقتصاد برای بهبود زندگی مردم آن مهم است.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز