لودریان خطاب به بلینکن: احیای روابط نیازمند زمان و فعالیت ها است
سرویس بین الملل - وزیر خارجه فرانسه به همتای آمریکایی خود گفت، برون رفت از بحران بین دو کشور بر سر معامله زیردریایی نیازمند زمان و اقدام است.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از ایسنا - شبکه خبری فرانس ۲۴، فرانسه در پی لغو معامله زیردریایی با استرالیا که اخیرا رخ داد و این کشور با انگلیس و آمریکا شراکت امنیتی موسوم به آکوس را برای فناوری زیردریایی اتمی امضا کرد، به شدت خشمگین شده و در پی این اقدام، پاریس سفرایش را از لندن و واشنگتن مذکور فراخواند.

دیدار آنتونی بلینکن و ژان ایو لودریان، وزرای خارجه آمریکا و فرانسه یک روز پس از آن صورت گرفت که جو بایدن و امانوئل ماکرون، روسای جمهوری دو کشور تماس تلفنی داشته و بر رایزنی های عمیق به منظور ایجاد اعتماد مجدد بین پاریس و واشنگتن توافق کردند. دو طرف همچنین توافق کردند تا در اروپا و در پایان اکتبر ۲۰۲۱ دیدار کنند.

وزارت خارجه فرانسه در بیانیه ای اعلام کرد: لودریان و بلینکن در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک درباره مفاد و مسائل اصلی که باید در این رایزنی ها مورد بحث قرار گیرند، گفتگو کردند.

بلینکن در این دیدار با وزیر خارجه فرانسه بار دیگر به بیانیه کاخ سفید اشاره کرد و گفت، این قسمت شامل مشورت ها و رایزنی ها بین متحدان می شود و اذعات داشت که احیای روابط با پاریس زمان بر و نیازمند کار سخت است.

منبع : خبرگزاری ایسنا

اخبار گوناگون در برخط نیوز