حمله داعش در دیالی عراق 9 کشته و زخمی برجای گذاشت

حمله داعش در دیالی عراق 9 کشته و زخمی برجای گذاشت

۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۷ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - یک منبع پزشکی در دیالی امروز، یکشنبه اعلام کرد، تلفات انفجار بمب کنار جاده‌ای و حمله مسلحانه اعضای گروه تروریستی داعش در استان دیالی واقع در شرق بعقوبه به ۹ کشته و زخمی رسید که دو افسر هم در میان آنها هستند.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از ایسنا - این منبع پزشکی به شفق نیوز گفت، تعداد تلفات حمله دوگانه با بمب و تیراندازی تک تیراندازان در منطقه "حد الاخضر" در اطراف منطقه العباره به پنج کشته و چهار زخمی از جمله یک افسر و تعدادی غیرنظامی افزایش یافت.

او افزود: برخی زخمی شده ها وضعیتشان وخیم است و تحت مراقبت های ویژه هستند.

به نقل از سایت ارم نیوز، یک منبع امنیتی اعلام کرد، یک بمب کنار جاده ای در روستای «حد الاخضر» واقع در استان دیالی در شرق بعقوبه منفجر شد و پس از رسیدن شماری از شهروندان به محل وقوع انفجار، اعضای گروه تروریستی داعش شروع به تیراندازی کردند که در نتیجه آن سه غیرنظامی کشته شدند.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، همچنین اعلام کرد، در نتیجه این انفجار چهار تن دیگر نیز زخمی شدند که از میان آنها دو تن از افسران پلیس محلی بودند که جهت کسب اطلاع از مکان و انجام وظایف خود آمده بودند.

اواخر سال ۲۰۱۷ ، عراق پس از بیرون راندن داعش از همه شهرهای اصلی که در سال ۲۰۱۴ تصرف کردند، پیروزی خود را بر این گروه تروریستی اعلام کرد.

از آن زمان، حملات داعش در شهرها به میزان قابل توجهی کاهش یافت، اما نیروهای عراقی هنوز در مناطق کوهستانی و بیابانی در جستجوی بقایای داعش هستند.

منبع : خبرگزاری ایسنا

اخبار گوناگون در برخط نیوز