برگزاری سومین دور مذاکرات دولت ونزوئلا و مخالفان در پایتخت مکزیک
سرویس بین الملل - نمایندگان دولت ونزوئلا با هدف دیدار با نمایندگان مخالفان این دولت در چارچوب سومین دور از مذاکراتشان که با میانجی گری نروژ برگزار می شود وارد شهر مکزیکوسیتی پایتخت مکزیک شدند.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از ایسنا - خبرگزاری آناتولی، خورخه رودریگز، رئیس مجلس ملی ونزوئلا در توئیتر گفت: ما با هدف دفاع از حقیقت و منزلت ونزوئلا به سرزمین زیبا و مهمان نواز مکزیک سفر کرده ایم. منتظر خبر از سمت ما باشید.

رودریگز در یک بیانیه به خبرنگاران در ونزوئلا گفت، هدف این مذاکرات بازگرداندن "دارایی های دزدیده شده" متعلق به مردم ونزوئلا است.

دور اول این مذاکرات ماه اوت و دومین دور آن اوایل سپتامبر آن هم در مکزیک برگزار شد.

دولت نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا به دنبال برداشته شدن تحریمهای بین المللی علیه کشورش از طریق مذاکرات است.

مخالفان دولت ونزوئلا نیز از اعمال شفافیت بیشتر انتخاباتی به ویژه در قبال انتخابات منطقه ای آتی در ازای برداشته شدن تدریجی تحریمهای آمریکا حمایت کرده اند.

مخالفان دولت ونزوئلا از سال ۲۰۱۷ تا کنون در هیچ فرآیند انتخاباتی در این کشور شرکت نداشته اند و استدلال کرده اند که در این کشور شرایط برگزاری یک انتخابات "آزاد، عادلانه و قابل راستی آزمایی" وجود ندارد.

آنها بر اساس یک بیانیه قرائت شده برای خبرنگاران گفتند: ما خطاب به جامعه بین المللی و ملی مشارکتمان در فرآیندهای انتخابات منطقه ای و شهرداری در تاریخ ۲۱ نوامبر را اعلام می کنیم.

مذاکرات فعلی بر خلاف مذاکرات شکست خورده گذشته مورد حمایت کشورهایی نظیر نروژ، ترکیه و هلند قراردارد.

روز پنجشنبه اسپانیا گفت مایل به مشارکت در فرآیند این مذاکرات است. خوزه آلبارس، وزیر امور خارجه اسپانیا گفت  با مقامات دولت ونزوئلا و مخالفانش دیدار کرده است.

منبع : خبرگزاری ایسنا