صنعاء: اسرائیل یک رژیم ساختگی است که عمر محدودی دارد

صنعاء: اسرائیل یک رژیم ساختگی است که عمر محدودی دارد

۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۲ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس بین الملل - نخست‌وزیر دولت نجات ملی یمن با بیان اینکه رژیم صهیونیستی یک رژیم ساختگی است، گفت که کشورهای عربی با برقراری روابط با این رژیم نخواهند توانست تاج و تخت خود را حفظ کنند.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - «عبدالعزیز بن حبتور» نخست وزیر دولت نجات ملی یمن تأکید کرد که انقلاب این کشور به خاطر عدم پذیرش هژمونی و ظلم استعمارگران و مزدورانشان بوده است.

بن حبتور به شبکه خبری المسیره گفت: «سرنوشت مزدوران انگلیس در گذشته، در انتظار مزدوران امروز است. ملت یمن، هر جیره خور و مزدوری را مجازات خواهد کرد».

وی ادامه داد، امارات، آلت دست آمریکا و انگلیس است و «حضور انگلیس نیز در المهره برای تأمین منافع عربستان سعودی در خط لوله نفت است».

بن حبتور با اشاره به تلاش لندن برای رسیدن به مرزهای غربی عمان و جدا کردن آن از یمن، تصریح کرد، امارات در پی تأمین منافع جغرافیایی خود بوده و عربستان نیز در پی طرحهای اقتصادی بلندمدت خود در یمن است.

نخست وزیر یمن با اشاره به اینکه تقسیمات جغرافیایی کنونی در شبه جزیره عربستان و برخی از نظامیهای عربی برای حمایت از پروژه صهیونیسم است، خاطر نشان کرد، اشغال جزیره سقطری توسط امارات نیز برای خدمت به این پروژه است.

وی همچنین گفت که آمریکاییها قصد دارند پرونده مسائل انسانی را با مسائل نظامی معامله کنند تا از این طریق، صنعاء را –هر چند به صورت نمادین- تسلیم کنند.

بن حبتور خبر داد که در سال سوم تجاوز سعودی-اماراتی، به یمن پیشنهاد شد که هر چند به صورت ظاهری، تسلیم شود و پس از آن، همه چیز حل می شود.

این مسئول یمنی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی، یک رژیم ساختگی است که عمرش محدود است، تأکید کرد، فاجعه در کشورهای ضعیف عربی این است که فقط تسلیم رژیم صهیونیستی شود تا رژیمهای خود را حفظ کنند، ولی عادی سازی روابط نیز، تاج و تخت آنان را حفظ نخواهد کرد.

وی در پایان ضمن حمایت از مسئله فلسطین گفت که این حمایت از نظر مردم یمن، «یک وظیفه مقدس است. مسئله آزادسازی قدس و سرزمین فلسطین، یک مسئله اصلی در دین و فرهنگ عربی ماست».‎ ‎

منبع : خبرگزاری فارس