درخواست اشتیه از سازمان ملل برای آرشیو جنایات شهرک نشینان و اعزام تیم های نظارتی به فلسطین
سرویس بین الملل - نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین از سازمان‌ ملل خواست تا برای محاکمه شهرک‌نشینان اسرائیلی که در حق فلسطینیان و دارایی‌های آنها مرتکب نقض‌ها و تجاوزاتی می‌شوند، پایگاه داده‌ تاسیس کند.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از ایسنا - خبرگزاری آناتولی، محمد اشتیه، نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین در جریان سخنرانی هفتگی خود در مقر کابینه در شهر رام الله واقع در مرکز کرانه باختری خاطرنشان کرد: تروریسم و ایجاد ترس و وحشت توسط شهرک نشینان اسرائیلی، صاحبان اراضی فلسطینی و کشاورزی را نمی ترساند و این شهرک نشینان ابزار استعمارگری در اراضی ما هستند.

وی در ادامه افزود: من از سازمان ملل می خواهم به منظور محاکمه شهرک نشینان به خاطر اقدامات تروریستی و غیرقانونی شان پایگاه اطلاعات(از سوابق عملکرد شهرک نشینان) تأسیس کند.

نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین تصریح کرد، ایجاد رعب و وحشت در میان کشاورزان و شکستن درختان زیتون، آنها را از به دست آوردن سرزمینشان باز نخواهد داشت.

وی همچنین گفت که قصد دارد به همراه تعدادی از وزرای دولت خود در چیدن زیتون در اراضی استان «سلفیت» مشارکت کند.

در دوره اخیر تجاوزات شهرک نشینان اسرائیلی به مزارع و اراضی فلسطینیان به ویژه در مناطق اطراف شهرک ها همزمان با آغاز فصل زیتون چینی افزایش یافته است.

اشتیه از سازمان ملل خواست تیم های نظارتی را برای آنچه در فلسطین اتفاق می افتد تشکیل دهد.

وی در ادامه پافشاری آمریکا برای بازگشایی کنسولگری خود در قدس را ستود و تأیید کرد که قدس یک سرزمین اشغالی است و  بازگشایی کنسولگری ، همانطور که وزیر خارجه آمریکا اعلام کرده، مهم است. 

در همین راستا، اشتیه شهرک سازی در کرانه باختری را محکوم کرده و طرح جدید ساخت و ساز در مسیر واقع در بین رام الله و نابلس در نزدیکی پاسگاه نظامی «زعتره» واقع در جنوب نابلس را گام دیگری برای الحاق اراضی فلسطینی و نقض قوانین بین المللی دانست.

منبع : خبرگزاری ایسنا

اخبار گوناگون در برخط نیوز