حضور بایدن در نشست (گروه 20)؛ افغانستان، ایران و فرانسه در دستور کار
سرویس بین الملل - رسانه‌های آمریکایی از سفر «جو بایدن» به ایتالیا برای شرکت در نشست گروه 20 و دیدار با رئیس جمهور فرانسه در ارتباط با تنش‌های اخیر میان پاریس و واشنگتن خبر دادند.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - رسانه های آمریکایی از سفر جو بایدن رئیس جمهور این کشور به رُم ایتالیا برای شرکت در نشست گروه 20 خبر داده اند.

خبرنگار شبکه سی بی اس آمریکا با اعلام این موضوع در حساب توئیتری خود نوشت، رئیس جمهور آمریکا در تاریخ 30-31 اکتبر برای شرکت در نشست گروه 20 به ایتالیا سفر می کند. وی در حاشیه این نشست با امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه برای کاهش تنشهای اخیر میان واشنگتن-پاریس دیدار و رایزنی خواهد کرد.

به گفته این خبرنگار سی بی اس، مساله افغانستان، مساله هسته ای ایران و ثبات در ایندو-پاسیفیک از دیگر موضوعاتی است که بایدن در دیدارهایش در ایتالیا مطرح خواهد کرد. 

روابط میان فرانسه و آمریکا اخیرا بر سر لغو توافق زیردریایی میان استرالیا و فرانسه و امضای توافق سه جانبه انگلیس، آمریکا و استرالیا بدون اطلاع پاریس دچار تنش و نوسان شد. 

فرانسه قبلاً در سال ۲۰۱۶ توافقنامه دوجانبه ای را با استرالیا برای زیردریایی ها امضا کرده بود و گفته که تنها چند ساعت قبل از اعلام عمومی معاهده جدید آمریکا، انگلیس و استرالیا از آن آگاه شد، توافقی که به فسخ قرارداد پرسود زیردریایی فرانسه با استرالیا منجر شده است.  

براساس گزارش ایندیپندنت، قرار است ایتالیا نشست گروه 20، که اقتصادهای بزرگ جهان در آن شرکت دارند، را با تمرکز بر موضوع افغانستان برگزار کند. ریاست این نشست بر عهده ماریا دراگی نخست وزیر ایتالیا خواهد بود.

علاوه بر بایدن، «نارندرا مودی» نخست وزیر هند و رهبران اروپایی عضو گروه 20 در این نشست شرکت خواهند کرد. 

 

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز