آتش زدن 200 منزل مسکونی در عدن یمن توسط مزدوران امارات

آتش زدن 200 منزل مسکونی در عدن یمن توسط مزدوران امارات

۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۷ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - منابع محلی حاضر در شهر کریتر واقع در استان عدن خبر دادند که مزدوران وابسته به ابوظبی دهها منزل را در این شهر به آتش کشیدند.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - عناصر «المجلس الانتقالی الجنوبی» (شورای انتقالی جنوب) –وابسته به امارات- همچنان در حال ارتکاب جنایات جدیدی در جنوب یمن هستند.

منابع محلی به پایگاه خبری «البوابه الیمنیه الاخباریه» گفتند که مزدوران وابسته به ابوظبی امروز دوشنبه دهها منزل را در شهر «کریتر» واقع در استان عدن به آتش کشیدند.

به گفته این منابع، تعداد منازلی که به آتش کشیده شده، 200 عدد بوده که در محله «البومیس» کریتر واقع شده است.

این در حالی است که مزدوران وابسته به امارات، چهار روز پیش ساکنان این منازل را به زور سلاح، اخراج کرده بودند.

به گفته منابع محلی، این منازل همچنان در آتش می سوزد. ادعای عناصر شورای انتقالی برای سوزاندن این منازل، یافتن سرکرده جدا شده از این شورا یعنی «امام النوبی» است.

منابع محلی همچنین خبر دادند که محله البومیس در اختیار یکی از نزدیکا «عیدروس الزبیدی» رئیس شورای انتقالی قرار گرفته است.

امام النوبی سرکرده جدا شده از شورای انتقالی است. وی چند پیش با حمایت عربستان سعودی، در مناطق مختلفی از عدن به ویژه کریتر علیه مزدوران امارات کودتا کرده بود .

ربستان سعودی و امارات در جنوب یمن دچار تضاد منافع شده اند؛ هر چند دو کشور از سال ۱۳۹۴ ائتلافی برای بازگرداندن عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور فراری یمن تشکیل دادند، ولی به شدت دچار اختلافات شدید شده اند که خود را در قالب این درگیریهای خونین نشان می دهد.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز