روسیه توقف فعالیت هیئت این کشور در ناتو را اعلام کرد

روسیه توقف فعالیت هیئت این کشور در ناتو را اعلام کرد

۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۸ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - وزیر خارجه روسیه امروز، دوشنبه اعلام کرد، کشورش تصمیم گرفته فعالیت هیئت خود در ناتو را تعلیق کند و از آن می‌خواهد از طریق سفارتش در بروکسل با آن در تماس باشد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از ایسنا - آرتی، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در کنفرانس خبری در مسکو اعلام کرد، از اول نوامبر آینده فعالیت هیئت روسیه در ائتلاف آنتلانتیک شمالی (ناتو) متوقف می شود.

او اشاره کرد، تصمیم تعلیق فعالیت هیئت دائم روسیه در پاسخ به اخراج تعدادی از دیپلمات های روس در ناتو گرفته شده است. او توضیح داد، این تدابیر شامل فعالیت گسترده مسؤولان نظامی روسیه در ناتو می شود.

وزیر خارجه روسیه ادامه داد، روسیه به فعالیت هیئت تماس وابسته به ناتو در مسکو نیز خاتمه می دهد. سطح آن در حد فعالیت دفتر اطلاع رسانی ناتو است که قبلا در سفارت بلژیک در مسکو تاسیس شده است.

لاوروف تاکید کرد، طرف روس به ناتو اطلاع داده که پاسخ هایی که روسیه لحاظ می کند در واکنش به اقدام ناتو در حق اعضای هیئتش است.

وزیر خارجه روسیه اشاره کرد، اگر ناتو مسائل فوق العاده ای دارد می توانند در خصوص این مسائل به سفیر ما در بلژیک مراجعه کنند واین سفیر تضمین کننده روابط دوجانبه است.

لاوروف خاطرنشان کرد، کشورش تاکنون هیچ توضیحی از جانب ناتو در خصوص تصمیمش مبنی بر اخراج هشت دیپلمات روس که در قالب هیئت این کشور در ناتو فعالیت داشتند، دریافت نکرده است.

او افزود، هیچ تماس نظامی بین روسیه و ناتو وجود ندارد.

همکاری نظامی بین روسیه و ناتو یک بار هم در آوریل ۲۰۱۴ متوقف شد. در آن سال این تصمیم از جانب ناتو در واکنش به الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه اتخاذ شد.

منبع : خبرگزاری ایسنا

اخبار گوناگون در برخط نیوز