ژاپن قابلیت سرنگونی تهدید های هوایی را افزایش می دهد

ژاپن قابلیت سرنگونی تهدید های هوایی را افزایش می دهد

۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۷ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس بین الملل - مقام‌های ارشد ژاپن از تلاش در افزایش قابلیت‌های دفاع موشکی همزمان با آزمایش موشکی چین خبر دادند.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - نخست وزیر ژاپن روز دوشنبه در واکنش به تهدیدهای فزاینده چین و کره شمالی در یک مناظره عمومی با هشت رهبر دیگر احزاب سیاسی در آستانه انتخابات سراسری این کشور، خواستار افزایش توان نظامی و هزینه های ژاپن شد.

به نوشته خبرگزاری «آسوشیتدپرس» «فومیو کیشیدا» نخست وزیر ژاپن گفت: «محیط امنیتی ژاپن به سرعت در حال تغییر است.»

وی خاطرنشان کرد که کره شمالی به احتمال زیاد دارای صدها موشک است که می توانند به ژاپن برسند و ژاپن باید توانایی برخورد با پایگا های دشمن را بعنوان یک گزینه بازدارنده طبق قوانین بین المللی در نظر بگیرد.

این در حالی است که حملات پیشگیرانه و گزینه های ضد حمله بحث برانگیز است و منتقدان می گویند که آنها فراتر از قانون اساسی ژاپن است .

نخست وزیر ژاپن گفت: «ما باید خود را برای امکانات واقع بینانه برای حفاظت از مردم آماده کرده و طیف وسیعی از گزینه ها را مورد بحث قرار دهیم.»

«هیروکازو ماتسونو» ، دبیر کابینه ژاپن نیز روز دوشنبه با افزایش آزمایش موشک ابرفراصوت چین در ماه اوت ، پیشنهاد افزایش قابلیت دفاع موشکی ژاپن را مطرح کرد. ماتسونو این آزمایش را «تهدید جدید» نامید که تجهیزات معمولی در مواجهه با آن مشکل دارند. وی گفت ژاپن قابلیت تشخیص، ردیابی و سرنگونی هرگونه تهدید هوایی را افزایش می دهد.

وزارت امور خارجه چین روز دوشنبه خبر نشریه «فایننشال تایمز» درخصوص آزمایش موشک فراصوت توسط پکن را تکذیب کرد.

«ژائو لیجیان» سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت، خبر فایننشال تایمز اشتباه بوده و پکن یک فضاپیما را مورد آزمایش قرار داده است. این دیپلمات چینی گفت، پکن فناوری استفاده مجدد از فضاپیما را مورد آزمایش قرار داده که امری عادی بوده و بسیاری از کشورها آزمایش های مشابهی را انجام داده اند.

لیجیان در ادامه گفت، اهمیت این آزمایش در این است که «روشی ارزان و مناسب برای بشر فراهم می کند تا بتواند به صورت صلح آمیز در فضا رفت و آمد داشته باشد».

سخنگوی وزارت امور خارجه چین متذکر شد برخلاف ادعای فایننشال تایمز، این آزمایش در ماه جولای انجام شده است.

نشریه «فایننشال تایمز» شامگاه شنبه گزارش داد که چین در ماه آگوست یک فروند موشک مافوق صوت با قابلیت حمل کلاهک هسته ای را آزمایش کرده که قبل از سرعت گرفتن به سمت هدف، کره زمین را دور زد و این نشان دهنده قابلیت فضایی پیشرفته ای بود که جامعه اطلاعاتی آمریکا را شگفت زده کرد.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز