بورل: نمی شود پارلمان تونس تا ابد بسته بماند -  مخالفت اتحادیه مشاغل تونس با مداخلات خارجی
سرویس بین الملل - مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تأکید کرد که پارلمان تونس نباید تا ابد بسته بماند.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از ایسنا - شبکه خبری روسیا الیوم، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نشست اعضای پارلمان اروپا در فرانسه گفت: نمی شود پارلمان تونس تا ابد بسته بماند. به خاطر آینده این کشور و اعتبار آن در داخل و سطح بین المللی باید قیس سعید، رئیس جمهور تونس و مقامات دیگر باید به طور کامل به نظام قانون اساسی بازگردند و فعالیت های پارلمان ازسرگرفته شود.

بورل دوشنبه گفت که وی اخیرا با قیس سعید تماس تلفنی گرفته و بر اهمیت حفظ دستاوردهای دموکراسی تأکید کرده است.

قیس سعید ژوئیه نخست وزیر را برکنار و اختیارات پارلمان را برای یک ماه تعلیق کرد.

از سوی دیگر اتحادیه مشاغل تونس برخی گروه ها را متهم به اقدامات تحریک آمیز علیه تونس در خارج کرد.

این اتحادیه که بزرگترین سندیکای صنفی در تونس است، اعلام کرد: فساد و سوءمدیریت بخش دولتی را از بین برده است. برخی گروه ها از خارج اقدامات تحریک آمیز علیه تونس انجام می دهند.

اتحادیه مشاغل پیش از این در اشاره به نشست پارلمان اروپا درباره اوضاع تونس، مخالفت خود را با هرگونه مداخله خارجی در امور این کشور اعلام کرد.

نور الدین الطبوبی، دبیرکل این اتحادیه گفت: اختصاص جلسه کنگره آمریکا به اوضاع تونس یا جلسه اتحادیه اروپا نتیجه تحریک آشکار برخی مخالفان تونسی از روند اقدامات فوق العاده قیس سعید است.

اتحادیه مشاغل تونس آنچه ۲۵ ژوئیه رخ داد را گامی به سمت پایان دادن به فساد و شکست و تلاشی برای تقویت دموکراسی و ارزش های ملی و ایجاد دولت مدنی اجتماعی دانست.

منبع : خبرگزاری ایسنا

اخبار گوناگون در برخط نیوز