شبکه اجتماعی جدید ترامپ راه اندازی می شود

شبکه اجتماعی جدید ترامپ راه اندازی می شود

۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۴ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس بین الملل - رئیس‌جمهور جنجالی سابق آمریکا که از فعالیت در شبکه‌های اجتماعی از جمله توییتر و فیس‌بوک منع شده، اعلام کرد در حال راه‌اندازی شبکه اجتماعی خود است و در ماه نوامبر فعالیت آن برای کاربران میهمان آغاز می‌شود.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد در حال راه اندازی شبکه اجتماعی خود با نام TRUTH Social «حقیقت» است.

به گزاری وبگاه خبری «هیل» آمریکا، ترامپ در این خصوص در بیانیه ای گفت: من حقیقت و TMTG «گروه رسانه و فناوری ترامپ» را برای ایستادگی در برابر استبداد فناوری بزرگ ایجاد کردم. ما در دنیایی زندگی می کنیم که طالبان در توییتر حضور گسترده ای دارند، اما رئیس جمهور مورد علاقه شما در آمریکا را ساکت کرده اند. این غیرقابل قبول است.

وی افزود: بسیار هیجان زده هستم که اولین حقیقت خود را در آن به زودی ارسال کنم. گروه رسانه و فناوری ترامپ با مأموریتی برای تریبون دادن به همه تاسیس شد. همه از من می پرسند چرا کسی در برابر فناوری بزرگ نمی ایستد؟ خب، ما به زودی این کار را خواهیم کرد. 

ترامپ پس از حمله مرگبار به کنگره آمریکا در ششم ژانویه، عمدتاً از شبکه های اجتماعی بزرگ از جمله فیس بوک و توییتر مورد علاقه خود منع شد. پس از ترک کاخ سفید، او وبلاگی شبیه به توییتر را اداره می کرد و اما یک ماه پس از شروع به کار تعطیل شد. 

ترامپ پیشتر در ماه اکتبر از قاضی فدرال خواسته بود توییتر را مجبور به بازگرداندن حساب وی کند. 

نسخه «بتا» این شبکه اجتماعی برای کاربران میهمان در ماه نوامبر و راه اندازی کامل و فراگیر آن در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ پیش بینی می شود.

گروه رسانه و فناوری ترامپ در ادغام با یک شرکت دیگر تحت مدیریت وی هدایت آن را برعهده خواهد داشت.

اواسط تیر ماه سال جای بود که وبگاه «آکسیوس» به نقل از منابع آگاه خبر داده بود، دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا قصد دارد از «مارک زاکربرگ» و «جک دورسی» مدیران عامل فیسبوک و توییتر شکایت کند.

شرکت توییتر به طور کلی حساب کاربری ترامپ را بسته و فیسبوک هم اعلام کرد انسداد صفحه او در این رسانه را برای دو سال دیگر تمدید کرده است. ترامپ پیشتر از شبکه های اجتماعی به دلیل سانسور نظرات و دیدگاه هایش انتقاد کرده بود.

توییتر ترامپ را بیش از ۸۸ میلیون و هفتصد هزار نفر از سرتاسر جهان پیگیری می کردند و این شبکه اجتماعی یکی از مهمترین ابزارهای وی برای ارسال پیام به مخاطبانش در دوران ریاست جمهوری اش بود. 

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز