تلویزیون رژیم صهیونیستی: اسرائیل برای امضای قرارداد تبادل اسرا با حماس جدی است
سرویس بین الملل - برخی منابع اسرائیلی مدعی شدند که تل‌آویو برای امضای قرارداد تبادل اسرا با جنبش حماس جدی است و تاکنون راه زیادی را در این پرونده طی کرده است؛ اما زندانی‌های محکوم در عملیات‌هایی که اسرائیلی‌ها به قتل رسیدند را هرگز آزاد نخواهد کرد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از ایسنا - شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی، این منابع اسرائیلی مدعی شدند: اسرائیل در عقد قرارداد تبادل اسرا بی نهایت جدی است و تاکنون راه زیادی را در این پرونده رفته است؛ اما آزادی اسرایی که اسرائیلی ها را به قتل رسانده اند، از ممنوعات است.

طبق گزارش این شبکه عبری زبان، در حال حاضر مصری ها با جدیت برای رسیدن به راه حلی در این زمینه و امضای قرارداد تبادل در تلاش هستند.

این گزارش اسرائیلی دو روز پس از آن منتشر شد که حماس اعلام کرد به زودی قرارداد تبادل اسرا به امضا می رسد.

حماس اعلام کرد: پس از آنکه طرف اشغالگر مجبور به پذیرش خواسته های مقاومت شد و چاره ای جز موافقت با آن هم نداشت، فلسطینی ها در آستانه قرارداد تبادل اسرای جدیدی هستند.

اظهارات مسؤولان حماس دال بر وجود مذاکراتی جدی میان دو طرف از طریق یک میانجی مصری برای امضای قرارداد تبادل بودند. حماس هفته گذشته در قاهره مذاکراتی در سطح بالایی داشت که طی آن موضعگیری خود را درباره عقد این قرارداد اعلام کرد.

منبع : خبرگزاری ایسنا