پایگاه روسیه در تاجیکستان با تجهیزات جدید به روز می شود

پایگاه روسیه در تاجیکستان با تجهیزات جدید به روز می شود

۰۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۰ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - پایگاه ارتش روسیه در تاجیکستان در نظر دارد ادوات نظامی کهنه خود را تا پایان امسال با ۳۰ تانک تی-۷۲بی۳ام جایگزین کند.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از ایسنا - خبرگزاری اسپوتنیک، سرهنگ یوگنی اوکهریمنکو، رئیس این واحد امروز یکشنبه به خبرنگاران گفت: در حال حاضر این پایگاه نظامی دوباره واحدها را با تجهیزات نظامی مدرن و ویژه ای مجهز می کند. قبل از پایان سال، جایگزینی ۳۰ تانک مدرن تی-۷۲بی۳ام (T-۷۲B۳M) با ویژگی های پیشرفته جنگی با ادوات جنگی قبلی برنامه ریزی شده است.

این فرمانده نظامی روس افزود که بخش های محرک این پایگاه به تازگی یک محموله از خودروهای پیشرفته بی ام پی-۲، موشک های سطح به هوای مادون قرمز پیشرفته وربا و موشک های هدایت شونده ضد تانک کورنت را دریافت کرده اند.

او تاکید کرد که یگان پرسنل تخصصی، این تجهیزات جدید را در طول تمرینات به کار گرفته و عملیات نظامی موثر را با استفاده از تجربه آخرین درگیری ها یاد می گیرند.

روز شنبه، سرهنگ الکساندر لاپین، فرمانده منطقه نظامی مرکزی روسیه اعلام کرد مانور نظامی استراتژیک و تمام عیار در تاجیکستان در واکنش به وخامت اوضاع امنیتی در افغانستان تحت حاکمیت طالبان برگزار شد.

 

منبع : خبرگزاری ایسنا

اخبار گوناگون در برخط نیوز