انتقادهای داخلی از وزیر جنگ اسرائیل بابت "تروریستی" خواندن 6 نهاد غیر دولتی فلسطین
سرویس بین الملل - تصمیم وزیر جنگ رژیم صهیونیستی درباره"تروریستی" خواندن شش نهاد غیر دولتی فلسطینی انتقاد اعضای کنست و برخی وزرای کابینه دولت این رژیم را به همراه داشته است.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از ایسنا - ب نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، "نعماه لازیمی" عضو کنست از حزب "کار" به شدت از این اقدام گانتس انتقاد کرد و آن را "گامی خطرناک و غیرقابل درک" برای رژیم صهیونیستی خواند.

وی در این باره گفت: شایسته دولتی "قدرتمند" و دارای "حاکمیت" مانند اسرائیل نیست که مانع از فعالیت سازمان های فعال در زمینه حقوق بشر شود.

لازیمی همچنین تاکید کرد: این اقدام از نظر من "غیر اخلاقی" است و حقوق آزادی فردی و جمعی را نقض می کند.

نیتسان هورویچ، وزیر بهداشت دولت رژیم صهیونیستی نیز گفت: اسرائیل موظف است هنگام اعمال محدودیت برای سازمان های مدنی فلسطین بسیار محتاط باشد، چراکه این امر پیامدهایی را در حوزه سیاسی و روابط خارجی به همراه دارد.

وی افزود: با گانتس دیدار کردم و از او خواستم شواهدی را به دولت ارائه دهد که منجر به اتخاذ این تصمیم از سوی وی شده است.

 "گابی لاسکی"، عضو حزب "مرتز" در این باره تاکید کرد که وی به شخصه از فعالیت برخی از سازمان های مذکور مطلع است بنی گانتس در اتخاذ این تصمیم دچار اشتباه شده است.

وی خاطرنشان کرد که برخی از آنها برای حفاظت از حقوق خردسالان فعالیت کرده و برخی دیگر سازمان های حقوق بشری هستند که در زمینه های حفاظت از حقوق اسیران در زندان های اسرائیل، حقوق کودکان و کمک رسانی فعالیت می کنند.

تمار زندربرگ، وزیر محیط زیست دولت رژیم صهیونیستی هم نسبت به این تصمیم گانتس انتقاد کرد و گفت: دست کم سه مورد از این موسسات قدیمی بوده و برای جامعه حقوق بشر و در سطح بین المللی شناخته شده هستند.

بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی جمعه اعلام کرد، شش نهاد فلسطینی در کرانه باختری وابسته به جبهه مردمی برای آزادسازی فلسطین "سازمان های تروریستی" هستند.

وزارت جنگ این رژیم شش گروه فلسطینی را متهم کرده است که مخفیانه «شبکه ای از سازمان های فعال زیرزمینی» به وجود آورده اند که به اعتقاد آنها، به جبهه مردمی پول می رساند.

منبع : خبرگزاری ایسنا

اخبار گوناگون در برخط نیوز