واکنش فرانسه به دستور اردوغان برای  اخراج سفیر این کشور از ترکیه
سرویس بین الملل - وزارت امور خارجه فرانسه به دستور رئیس جمهور ترکیه مبنی بر اخراج سفرای ده کشور اروپایی واکنش نشان داد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - وزارت امور خارجه فرانسه روز دوشنبه به دستور «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه برای اخراج سفیر فرانسه در آنکارا واکنش نشان داد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، وزارت امور خارجه فرانسه در بیانیه ای اعلام کرد تاکنون ابلاغی رسمی درخصوص قصد ترکیه برای اخراج سفیر این کشور دریافت نکرده است.

اردوغان روز شنبه اعلام کرد سفرای ۱۰ کشور از جمله فرانسه و ایالات متحده که خواستار آزادی «عثمان کاوالا» تاجر ترکیه ای زندانی در این کشور شده بودند، عنصر نامطلوب اعلام خواهند شد.

این دستور پس از آن صادر شد که دوشنبه هفته گذشته وزارت امور خارجه ترکیه سفیران این ۱۰ کشور را به دلیل بیانیه مشترک آنها که خواستار آزادی کاوالا شده بود احضار کرد.

رسانه های ترکیه روز یکشنبه خبر دادند که وزارت خارجه این کشور تلاش کرده تا اردوغان را درباره عدم اخراج سفرای ۱۰ کشور خارجی متقاعد کند اما تلاش های آن ها با شکست همراه شد.

از سوی دیگر خبرگزاری ترکیه ای ANKA اعلام کرد سفرای آمریکا، آلمان، دانمارک، فنلاند، فرانسه، هلند، سوئد، کانادا، نروژ و نیوزیلند هنوز هیچگونه اخطاری از وزارت خارجه ترکیه مبنی بر ترک این کشور دریافت نکرده اند.

 

 

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز