ثبت بالاترین میزان نارضایتی از عملکرد بایدن

ثبت بالاترین میزان نارضایتی از عملکرد بایدن

۰۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۵ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس بین الملل - عدم رضایت از جو بایدن به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا در میانگین نظرسنجی‌ها به بالاترین سطح خود رسید و رکورد ۵۰.۷ درصد را ثبت کرد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - بر اساس میانگین محاسبه شده توسط پایگاه FiveThirtyEight که از پایگاه های مهم در گردآوری نتایج نظرسنجی های مختلف است، میزان رضایتمندی از عملکرد بایدن با رکوردی جدید به ۴۳.۴ درصد کاهش یافته است؛ این در حالی است که دو لایحه بودجه که برای دستورکار او از اهمیت زیادی برخوردار است، در کنگره با بن بست مواجه شده است. 

به گزارش وبگاه خبری «هیل» نزدیک به کنگره آمریکا، عدم رضایت از بایدن به عنوان رئیس جمهور آمریکا نیز در میانگین محاسبه شده توسط این پایگاه به بالاترین حد خود رسید و روز جمعه رکورد ۵۰.۷ درصد را ثبت کرد. 

از ماه ژوئیه، با شیوع سریع نوع کرونای دلتا در سراسر ایالات متحده، میزان محبوبیت رئیس جمهور آمریکا رو به کاهش گذاشته است. رضایت از عملکرد وی در ماه اوت هم در میان خروج آشفته آمریکا از افغانستان که با سقوط کابل به دست طالبان و کشته شدن ۱۳ نظامی آمریکایی در یک بمب گذاری انتحاری همراه بود، سقوط کرد.

رئیس جمهور آمریکا در حال حاضر با فشار و انتقادات داخلی به دلیل مناقشه در کنگره بر سر لایحه زیرساختی دو حزبی یک تریلیون دلاری و بسته هزینه های داخلی چند تریلیون دلاری که شامل سرمایه گذاری های کلیدی در مراقبت از کودکان، بهداشت و درمان و ابتکارات دیگر است، روبروست.

نظرسنجی فاکس نیوز که هفته گذشته منتشر شد نشان داد ۵۳ درصد از رای دهندگان ثبت نام شده به شدت نگران تورم و افزایش قیمت ها هستند.

پیش تر پایگاه هیل گزارش داد سقوط آزاد جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در نظرسنجی ها کماکان ادامه دارد و مقبولیت او در تازه ترین نظرسنجی در ایالت کارولینای شمالی به زیر ۴۰ درصد رسید.

در این نظرسنجی که با حمایت مالی «بنیاد جان لاک» انجام شد رضایت از عملکرد بایدن به ۳۸ درصد در ایالت یاد شده رسید و ۵۶ درصد از رأی دهندگان بالقوه گفتند از او رضایت ندارند.

عملکرد کلی دولت بایدن و اوضاع اقتصادی، عواملی هستند که بیشترین دلیل نارضایتی شرکت کنندگان در این نظرسنجی را تشکیل می دادند.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز