حزب الله، حمله داعش به دیالی عراق را محکوم کرد

حزب الله، حمله داعش به دیالی عراق را محکوم کرد

۰۶ آبان ۱۴۰۰ - ۰۱:۴۹ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - حزب‌الله لبنان، حمله گروه تروریستی وهابی داعش به روستای «الرشاد» منطقه مقدادیه در استان دیالی عراق را که ده‌ها کشته و زخمی برجای گذاشت، محکوم کرد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از ایسنا - حزب الله لبنان در بیانیه ای اعلام کرد که حمله داعش به روستای «الرشاد» منطقه المقدادیه نشان می دهد که این گروه همچنان یکی از بزرگترین تهدیدها برای وحدت ملی عراق است و کشورهای حامی داعش به تجاوزات خود علیه عراق، امنیت و ثبات این کشور ادامه می دهند.

حزب الله در ادامه ضمن اعلام همبستگی خود با مردم عراق، اضافه کرد: حزب الله معتقد است که عدم تکرار این جنایت ها مستلزم اتحاد و همبستگی عراقی ها و حداکثر تلاش ممکن برای تعقیب عناصر باقی مانده این گروه تروریستی جنایتکار، ریشه کن کردن آن در عراق است.

در این بیانیه همچنین آمده است: حزب الله معتقد است مردم عراق که با کمک ارتش ملی، الحشد الشعبی و گروه های مقاومت خود ید طولایی، در مبارزه با داعش را دارند، می توانند این وظیفه را به انجام برسانند و از عراق در برابر خطراتی که آن را تهدید می کند، محافظت کنند.

بر اساس این گزارش، سه شنبه شب روستای «الرشاد» واقع در جنوب المقدادیه در معرض حمله مرگبار اعضای گروه تروریستی داعش قرار گرفت که در نتیجه آن بیش از ۳۰ تن کشته و زخمی شدند.

منبع : خبرگزاری ایسنا