امارات با کمک صهیونیست ها در شاخ آفریقا پایگاه نظامی می‎ سازد
سرویس بین الملل - یک وب‌سایت یمنی از تحرکات امارات برای ساخت پایگاه در جزیره یمنی «عبدالکوری» با کمک کارشناسان صهیونیست خبر داد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - منابع آگاه اعلام کردند، یک کشتی اماراتی که بار آن تجهیزات و سلاح های سنگین بوده وارد جزیره «عبدالکوری» در استان «سقطری» یمن شده است.

بر اساس گزارش وب سایت «۲۶ سبتمبر»، این کشتی اماراتی تجهیزات مذکور را به منظور ساخت یک پایگاه نظامی با نظارت کارشناسان صهیونیست وارد جزیره عبدالکوری کرده است.

منابع آگاه افزودند، کارشناسان رژیم صهیونیستی روزانه با بالگرد به این جزیره منتقل می شوند.

عبدالکوری یکی از مهمترین جزایری است که در نزدیکی شاخ آفریقاست و اهمیت اقتصادی و منابع نفتی زیادی دارد. این جزیره در ۱۲۰ کیلومتری سقطری قرار دارد، مساحت آن به ۱۳۳ کیلومتر مربع می رسد و پس از مجمع الجزائر سقطری، دومین جزیره مهم است.

امارات با کمک صهیونیست ها در شاخ آفریقا پایگاه نظامی می‎ سازد

موقعیت سقطری و شاخ آفریقا

 

جزیره عبدالکوری مسکونی است؛ موضوعی که بسیاری از آن خبر ندارند. آنچه بیشتر یمنی ها درباره جزایرشان نمی دانند این است که حدود ۱۰۰ هزار نفر از ساکنان اصلی بین جزیره سقطری و عبدالکوری زندگی می کنند اما امکانات زندگی برای ساکنان عبدالکوری بسیار کمتر از ساکنان سقطری است. عبدالکوری از نظر اداری زیر نیز شهر «قلنسیه» در استان سقطری قرار دارد.

چندی پیش، پس از گزارش های منابع غربی درباره تلاش امارات برای ساخت پایگاه های نظامی و فرودگاه در جنوب یمن، رسانه ها گزارش دادند ابوظبی با صدور کارت های شناسایی جدید در مجمع الجزایر سقطرای یمن، قصد دارد هویت اهالی این منطقه را تغییر دهد.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز